Drukarki 3D ZMorph VX wspierają projekty klientów Leroy Merlin w Brazylii

Drukarki 3D ZMorph VX wspierają projekty klientów Leroy Merlin w Brazylii

Leroy Merlin, francuska sieć hipermarketów branży budowlanej otworzyła w Brazylii swój pierwszy Bricolab – otwarte, cyfrowe laboratorium produkcyjne dla klientów sklepu. Oprócz dostępu do narzędzi na żądanie, organizowane są także warsztaty tematyczne i hackathony, aby pomóc klientom tworzyć rzeczy w duchu „zrób to sam”. W nowo otwartej przestrzeni dostępne są polskie, wielofunkcyjne drukarki 3D Zmorph VX.

André Skortzaru jest współzałożycielem i dyrektorem handlowym 3D Criar, firmy z siedzibą w São Paulo w Brazylii, która zapewnia firmom drukarki 3D i usługi konsultingowe potrzebne do utworzenia własnych Fab Labów. Od 2016 roku Skortzaru i 3D Criar współpracują z Leroy Merlin, by stworzyć serię Bricolabów dla swoich klientów w Ameryce Południowej. Bricolab jest otwartym, cyfrowym laboratorium produkcyjnym dla klientów sklepu. Jest wyposażony w zaawansowane technologicznie narzędzia, takie jak drukarki 3D, wycinarki laserowe, plotery CNC i plotery. Bricolab oferuje wielofunkcyjne drukarki 3D ZMorph VX wraz z dedykowanym oprogramowaniem.

Zobacz także: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ZMorph VX i nie boicie się zapytać

Drukarki 3D ZMorph VX wspierają projekty klientów Leroy Merlin w Brazylii

„ZMorph VX to bardzo przystępny cenowo sprzęt dla tych Fab Labów, które nie chcą inwestować w drukarkę 3D i wycinarkę laserową, ploter oraz CNC [oddzielnie].”- mówi André Skortzaru

Drukarki 3D ZMorph VX wspierają projekty klientów Leroy Merlin w Brazylii 2

Pierwszy Bricolab Leroy Merlin został zainaugurowany w czerwcu 2016 r. Dzięki temu udogodnieniu klienci sklepu (których średnia roczna spadła o 1 milion) otrzymali dostęp do wielu narzędzi, z których mogliby korzystać w celu samodzielnego tworzenia, rozwijania i dostosowywania własnych produktów. Oprócz dostępu do narzędzi na żądanie, organizowane są także warsztaty tematyczne i hackathony, aby pomóc klientom tworzyć rzeczy w duchu „zrób to sam”.

Drukarki 3D ZMorph VX wspierają projekty klientów Leroy Merlin w Brazylii 1

Oprócz wielofunkcyjnej drukarki 3D VX, Leroy Merlin Bricloabs są wyposażone w dedykowane oprogramowanie, umożliwiające jednoczesne korzystanie z wielu drukarek 3D. Ponadto integracja oprogramowania ZMorph obejmuje dostęp do zasobów ZMorph Academy, które pomagają użytkownikom doskonalić i rozwijać swoje umiejętności. Leroy Merlin planuje obecnie zwiększenie liczby Bricolabów do 40 lokalizacji w Brazylii.

 

Źródło: 3dprintingindustry.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.