„Destination: Mars” – platforma edukacyjna, wspierająca naukę w formie zabawy

„Destination: Mars” – platforma edukacyjna, wspierająca naukę w formie zabawy

W jaki sposób uczyć dzieci robotyki, projektowania i kodowania w tym samym czasie? Skriware, polsko – szwedzki startup zna odpowiedź na to pytanie, a jest nią” Destination: Mars”. Pod taka właśnie nazwą kryje się bowiem edukacyjna platforma e-learningowa, której celem jest rozbudzenie ciekawości dzieci w zakresie m.in. nauk ścisłych, robotyki, programowania czy druku 3D.

Innowacyjne rozwiązanie firmy Skriware, „Destination: Mars” ma na celu nauczenie coraz bardziej pożądanych umiejętności w koncepcji STEAM, poprzez projektowanie, drukowanie 3D i programowanie robotów – jednym słowem, uczenie się najnowocześniejszych umiejętności XXI wieku w zabawnej formie.

Zobacz także: Nowe zestawy edukacyjne 3Doodler dla szkół

Platforma „Destination: Mars” jest dedykowana dzieciom w wieku od 9 lat. Obejmuje ona  15-godzinny, e – learningowy kurs, który zabiera młodych odkrywców w wirtualną misję, podczas której poznają podstawy robotyki,  stawiają pierwsze kroki w programowaniu a także uczą się zasad działania algorytmów. Uzupełnienie stanowią ciekawostki na temat Marsa oraz wiedza z takich dziedzin jak fizyka, biologia czy chemia, zaś swoją wiedzę można sprawdzić za pomocą testów.

"Destination: Mars" - platforma edukacyjna, wspierająca naukę w formie zabawy

W „Destination: Mars” dzieci projektują i drukują 3D swojego własnego programowalnego robota o nazwie Skribot a także montują go i łączą wszystkie części elektroniczne. Mogą zaprogramować go w taki sposób, aby omijał przeszkody, używał chwytaków do przenoszenia obiektów a nawet wysyłał sygnał SOS za pomocą wbudowanych diod LED. Dla osób, które nie dysponują własną drukarką 3D, dostępne są gotowe zestawy klocków i części elektronicznych, które można zamówić bezpośrednio ze strony firmy Skriware.

"Destination: Mars" - platforma edukacyjna, wspierająca naukę w formie zabawy 1

Platforma edukacyjna Skriware została stworzona przy współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Harvarda, uczelnią Dartmouth College oraz jednostką ASTRO Center z teksańskiego Uniwersytetu A&M. Rozwiązanie jest obecnie testowane przez dzieci i młodzież z całego świata za pośrednictwem partnerów Skriware, takich jak: Kids Code Fun, CoderDojo, IT for SHE czy Fundacji Perspektywy.

 

Źródło: skriware.com, forbes.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “„Destination: Mars” – platforma edukacyjna, wspierająca naukę w formie zabawy

Komentowanie jest wyłączone.