Da Vinci Color Mini pozwala na niedrogie drukowanie w pełnym kolorze. Trwa kampania na Indiegogo.

Da Vinci Color Mini pozwala na niedrogie drukowanie w pełnym kolorze. Trwa kampania na Indiegogo.

Da Vinci Color mini, najnowsza drukarka 3D od XYZprinting jest w stanie drukować projekty 3D bezpośrednio w pełnym kolorze – w cenie, która jest dostępna zarówno dla użytkowników domowych jak i szkół. Na Indiegogo trwa kampania w ramach której klienci mogą zamówić w przedsprzedaży nową drukarkę z szacowaną dostawą w listopadzie 2018 roku.

Nowa drukarka 3D da Vinci Color Mini wykorzystuje technologię atramentową CMY do wybarwiania specjalnego, absorbującego kolory podczas wytłaczania. Tusze miesza się przed absorpcją, umożliwiając wiele kombinacji kolorów, a także standardowe, monochromatyczne wydruki. Dzięki opcjonalnemu akcesorium, drukarka może być również używana jako grawer laserowy.

Zobacz także: Technologiczne innowacje w Krakowie, Printed Conference już 17 października

Zobacz także: Poznajcie Zortrax Inkspire, nową, żywicową drukarkę 3D

Da Vinci Color Mini ma kompaktowy rozmiar 44,7 x 44,7 x 53,3 cm. Według firmy jest to bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze urządzenie dla początkujących. Posiada także dedykowane oprogramowanie do modelowania, cięcia i drukowania – XYZmaker. 5-calowy ekran dotykowy LCD gwarantuje przyjazną dla użytkownika kontrolę procesu druku. Także obsługa filamentu nie powinna nastręczać problemów, dzięki systemowi automatycznego podawania materiału. XYZmaker obsługuje najczęściej spotykane formaty plików, w tym AMF, PLY, OBJ i STL.

Miniaturowa drukarka 3D, Da Vinci Color, pozwala na niedrogie drukowanie w pełnym kolorze Da Vinci druk kolorowy kolorowy druk 3d trzy kolory druku 3D 1

Drukarka 3D jest sprzedawana jako niedroga opcja dla użytkowników domowych, a także dla szkół, które chcą włączyć drukowanie 3D do swoich programów nauczania.

Miniaturowa drukarka 3D, Da Vinci Color, pozwala na niedrogie drukowanie w pełnym kolorze Da Vinci druk kolorowy kolorowy druk 3d trzy kolory druku 3D

Pierwszy działający prototyp urządzenia da Vinci Color Mini został wyprodukowany w maju 2018 roku, a produkcja seryjna ma się rozpocząć we wrześniu. Firma prowadzi kampanię na Indiegogo, w ramach której klienci mogą zamówić w przedsprzedaży nową drukarkę z szacowaną dostawą w listopadzie 2018 roku.

 

Źródło: yeggi.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.