Czy Michalsky zrezygnuje z modelek? Figurki 3D w modzie

Czy Michalsky zrezygnuje z modelek? Figurki 3D w modzie

Druk 3D gościł w świecie wysokiego krawiectwa już wiele razy. Korzystali z niego zarówno początkujący adepci haute couture, jak również tuzy tej branży, w tym sam Karl Lagerfeld. Nigdy jednak nie wykorzystano technologii druku przestrzennego w taki sposób, w jaki zrobił to Michael Michalsky.

Tym, którym swojsko brzmiące nazwisko Michalsky nic nie mówi, wypada wyjaśnić, że jest to jeden z najbardziej obecnie wpływowych niemieckich projektantów mody, założyciel ekskluzywnej marki MICHALSKY i wieloletni dyrektor kreatywny Adidasa.

Michalsky słynie również z ekstrawagancji. Nie jest więc niczym zaskakującym, że to własnie on zdecydował się na zagospodarowanie druku 3D w zupełnie inny sposób niż robił to do tej pory świat mody.

Niemiecki projektant mody

Podczas ostatniego, zakończonego zaledwie kilka dni temu, berlińskiego Tygodnia Mody, kolekcji Michaela Michalsky’ego na próżno było szukać na wybiegu. Wielbiciele jego talentu mogli jednak udać się do Anna Jill Lüpertz Gallery i tam podziwiać stroje projektanta w zupełnie niecodziennej prezentacji.

Na czym polegała jej wyjątkowość? Otóż Michalsky zdecydował się, aby przedstawić swoje prace tak, jak zwykli byli to robić XVII-wieczni krawcy. Ci ostatni odwiedzali królewskie dwory, prezentując lalki ubrane w swoje projekty. Niemcowi do tego samego posłużyły mini-manekiny, bo oto oczom zwiedzających Anna Jill Lüpertz Gallery ukazała się instalacja REALITY, czyli piętnaście wydrukowanych w 3D figurek (w tym sam twórca), „odzianych” w ostatnią kolekcję kreatora.

REALITY jest owocem współpracy projektanta z wyspecjalizowaną w druku 3D DOOB GROUP, która zajmuje się m.in. tworzeniem DOOBSów, czyli zamawianych przez klientów przestrzennych selfie.

Druk 3D to technologia przyszłości, która wywarła, wywiera i będzie wywierać olbrzymi wpływ na świat mody – mówi projektant.

Bez wątpienia należy przyznać mu słuszność. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby DOOBsy zdołały wysłać na emeryturę Aniołki Victoria’s Secret.

Michalsky wykorzystał druk 3D w niestandardowy sposób

Źródło: www.3ders.org

Autor: Aleksandra Skimina