Coś dla moli książkowych. Półka na książki jak karuzela w wydaniu Zmorph 3D

Coś dla moli książkowych. Półka na książki jak karuzela w wydaniu Zmorph 3D

Ta unikalna, samonośna półka na kole została zbudowana tylko na jednym urządzeniem wielozadaniowym Zmorph. No dobra, może nie tylko dla moli książkowych. Bo kto z nas nie chciałby mieć takiego odjazdowego gadżetu u siebie w domu? My z pewnością bardzo byśmy tego chcieli :).

Drukowanie wielokolorowe? To już możliwe z drukarka Zmorph

Książki przyjdą do Ciebie same

I to dosłownie! Urządzenie zaprojektowane przez Elizę Wróbel jest naprawdę wyjątkowe. W dużym skrócie jest to obrotowa, w pełni ruchoma półka na książki. Zaprojektowana i wydrukowana w oparciu o technologię 3D.

Coś dla moli książkowych. Półka w wydaniu 3D 3

Ale od początku

Na wstępie pewnie zadajecie sobie pytania, jak autorka wpadła na pomysł skonstruowania tak niezwykłego obiektu. Bardzo prosto, Eliza jest bowiem fanką podróży, z każdej z nich przywozi jakieś pamiątki (książki, gadżety itp.) i chciała mieć miejsce, na którym mogłaby je eksponować. Pragnęła czegoś więcej niż zwykłej półki i w ten właśnie sposób powstała wersja obrotowa.

Czy druk 3D może zmienić świat? Przyszłość tej branży opisuje Przemek Jaworski

Trochę sztuki

Nie obyło się również bez kobiecej ręki. Autorka projektu odpowiednio go pomalowała, aby ostateczny efekt był jeszcze bardziej powalający. Przyznajcie sami, nie ma osoby, która przejdzie obok tej półki obojętnie:

Jak to jest zrobione?

Całość tego niezwykłego mebla została zaprojektowana komputerowo. Tzw. tarcza składa się z wielu elementów połączonych ze sobą niczym puzzle. Do niej doczepione są półki w formie „koszyków”, natomiast całość napędza specjalnie do tego celu zaprojektowany mini-silnik. Praktycznie całość (wszystko, co się dało) została wydrukowana w technologii 3D, a konkretnie drukarce zMorph 2.0 SX. Jedynie mocowania w formie śrubek, czy inne metalowe elementy wyprodukowano w bardziej tradycyjny sposób.

Coś dla moli książkowych. Półka w wydaniu 3D 2

 

To właśnie druk 3D

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu jeszcze bardziej utwierdzicie się w tym, że druk 3D daje ogromne możliwości. Dzięki tej technologii praktycznie każdy z nas może zostać domowym projektantem mebli (i nie tylko :)!).

A jeśli nie jesteście jeszcze pewni swoich umiejętności – zapraszamy na nasze szkolenia.

Źródło: blog.zmorph3d.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)