Co łączy druk 3D z Pokemon GO?

Co łączy druk 3D z Pokemon GO?

Tej gry chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Bajka (lub jak kto woli „Anime”) już w latach 90-tych zawładnęła sercami milionów dzieciaków na całym świecie. Kto by przypuszczał, że powróci po tylu latach i to z tak mocnym uderzeniem.

Dla niewtajemniczonych

No dobra, może jednak część z Was nie kojarzy tego hitu. Śpieszę z wyjaśnieniem – pokemony to takie stworki / zwierzaki, które można kolekcjonować, trenować, a także wystawiać do walki z innymi pokemonami. Obecnie w grze dostępnych jest 151 rodzajów pokemonów, które różnią się wyglądem, nazwą, umiejętnościami oraz wieloma innymi czynnikami.

Z ekranów telewizorów wprost na smartfony

Najnowszą premierą, która odbiła się szerokim echem na całym świecie jest gra Pokemon GO. W grze każdy z użytkowników aplikacji wciela się w rolę trenera pokemonów: łapie stworki, trenuje je, a także rywalizuje z innymi trenerami walcząc na specjalnych arenach. Gra osadzona jest w wirtualnej rzeczywistości tzn. mapa Pokemon GO bazuje na prawdziwych lokalizacjach (za silnik służy Google Maps), aby podróżować po świecie trzeba naprawdę ruszyć się z domu i przemierzać ulice swojego miasta. Na każdym kroku spotykamy pokemony, które można złapać. W sytuacji napotkania stworka ekran ulega zmianie, widzimy jedynie pokemona, którego możemy pochwycić odpowiednio rzucając pokeball’em (taka piłka, w której przechowujemy pokemony). Nie zawsze okazuje się to łatwym zadaniem.

Co łączy druk 3D z najnowszą grą Pokemon GO? 2

I tu swoje miejsca znalazła technologia 3D

Schwytanie pokemona wymaga nie lada wyczucia oraz zastosowania odpowiedniej techniki. Nie każdy rodzi się z talentem do miotania kulami, dlatego z myślą o takich osobach (a także tych leniwych, którym po prostu nie chce się wysilać) powstała specjalna nakładka na telefon.

Pokeball Aimer…

… bo tak nazywa się to urządzenie stworzone przez Jon’a Cleaver’a, pomaga nie tylko celnie trafiać w pokemony. Dzięki niemu można także zaoszczędzić duże ilości tak cennych pokeball’i.

Co łączy druk 3D z najnowszą grą Pokemon GO? 1

Dobra wiadomość dla wszystkich trenerów

Twórca postanowił udostępnić swoje dzieło całkowicie za darmo. Projekt nakładki na smartfona znajdziecie tutaj. Ostrzegamy, ściąganie to na własną odpowiedzialność, albowiem  korzystając z tego urządzenia, możecie stracić radość z gry.

Źródło: https://3dprint.com/143689/pokeball-go-phone-case/Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)