Brytyjscy naukowcy z The Big Bang Fair drukują 3D obiady w szkole, by zainteresować uczniów przedmiotami ścisłymi

Brytyjscy naukowcy z The Big Bang Fair drukują 3D obiady w szkole, by zainteresować uczniów przedmiotami ścisłymi

Brytyjscy naukowcy z The Big Bang Fair stworzyli szereg posiłków za pomocą drukarki 3D dla szkoły we wschodnim Londynie. Pomysłodawcy mają nadzieję, że futurystyczne posiłki zainspirują uczniów do podjęcia w przyszłości kariery naukowej, technologicznej, inżynieryjnej lub matematycznej (STEM).

Naukowcy z dorocznych targów Big Bang Fair, promujących przedmioty ścisłe, technologię i matematykę (STEM), współpracowali ze szkołą podstawową St Helen w Canning Town, aby stworzyć posiłki drukowane 3D, takie jak np. geometryczne ryby z frytkami czy sześciokąty z fasolką.

Zobacz także: 6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie druku 3D w szkole

Zobacz także: Technologia wspierająca edukację. Dlaczego warto uczyć druku 3D w szkołach?

„Byliśmy zadowoleni, gdy Targi Big Bang zgłosiły się do ​​nas, aby wziąć udział w projekcie szkolnych obiadów, drukowanych w 3D. Demonstrowanie przedmiotów STEM w ten sposób jest fantastyczną okazją, aby pozwolić naszym uczniom na zapoznanie się z innowacyjną technologią z pierwszej ręki (…)”

Brytyjscy naukowcy z The Big Bang Fair drukują 3D obiady w szkole, by zainteresować je przedmiotami ścisłymi 3d druk druk 3D drukarki 3D dzieci naukowcy rabbit Rabbit Form szkole targi Warsztat 2

Zobacz także: Druk 3D w edukacji: TOP 5 najlepszych programów do modelowania CAD dla szkół

Posiłkom, które serwowano podczas szkolnej przerwy obiadowej towarzyszyła ankieta, przeprowadzona przez targi Big Bang. Jej wyniki pokazują, że 71% dzieci w wieku 11-16 lat uważa, że „​​jest to niezbędne, aby mieć dostęp do tego rodzaju technologii w szkole – nie tylko w laboratoriach naukowych i salach lekcyjnych, ale także sali gimnastycznej a nawet stołówce z przekonaniem, że pozwoli im to nauczyć się czegoś podczas jedzenia”.

Brytyjscy naukowcy z The Big Bang Fair drukują 3D obiady w szkole, by zainteresować je przedmiotami ścisłymi 3d druk druk 3D drukarki 3D dzieci naukowcy rabbit Rabbit Form szkole targi Warsztat 1

Badanie nastawienia młodych do druku 3D również ujawniło ich otwartość i optymizm w odniesieniu do ogromnych możliwości tej technologii: 20% uważa, że ​​wszyscy będziemy mieć drukarki 3D w naszych domach jako normę w ciągu 3-4 lat, zaś aż 67% dzieci uważa, że ​​będzie to norma w ciągu 10 lat.

Brytyjscy naukowcy z The Big Bang Fair drukują 3D obiady w szkole, by zainteresować je przedmiotami ścisłymi 3d druk druk 3D drukarki 3D dzieci naukowcy rabbit Rabbit Form szkole targi Warsztat 3

„Opierając się na ciekawości młodych ludzi w temacie tego, jak mogą kształtować świat w przyszłości i inspirując ich do myślenia o tym, co mogą osiągnąć dzięki nauce, technologii, inżynierii i matematyce, to sedno tego, czym są Targi Big Bang.”- powiedziała Beth Elgood z EngineeringUK, organizatora targów Big Bang.

Brytyjscy naukowcy z The Big Bang Fair drukują 3D obiady w szkole, by zainteresować je przedmiotami ścisłymi 3d druk druk 3D drukarki 3D dzieci naukowcy rabbit Rabbit Form szkole targi Warsztat

Zespół ma nadzieję, że futurystyczne posiłki zainspirują młodych do podjęcia w przyszłości kariery naukowej, technologicznej, inżynieryjnej lub matematycznej (STEM).

 

Druk 3D w Twojej szkole:

W Rabbit Form specjalizujemy się w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń i warsztatów z druku 3D w sektorze edukacyjnym. Wspieramy pracę nauczycieli i wzmacniamy ich kompetencje zawodowe w zakresie projektowania przestrzennego i druku 3D, zgodnego z potrzebami szkoły. Pomagamy w zrozumieniu obsługi drukarki 3D i jej efektywnego wykorzystania podczas zajęć z uczniami. Kładziemy nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów z wykorzystaniem druku 3D. Mamy udokumentowane doświadczenie w pracy z uczniami szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz z uczelni wyższych, przeprowadzając ich bezstresowo przez proces „od wirtualnego projektu po fizyczny obiekt w dłoni”.

Serdecznie zapraszamy do współpracy przedstawicieli szkół z całej Polski, które chciałyby wdrożyć technologię druku 3D w swojej placówce. Zapytania prosimy kierować pod adresem e – mail: info@rabbitform.pl lub pod numerem telefonu 600-816-927.

 

Źródło: 3ders.org

 

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.