Bits and parts, czyli meble z puzzli drukowanych w 3D

Bits and parts, czyli meble z puzzli drukowanych w 3D

Grupa zapaleńców stworzyła portal umożliwiający wydrukowanie własnego krzesła. Brzmi całkiem interesująco, nieprawdaż? Równie ciekawy jest cały projekt przygotowanych przez Bits and parts . 

Jak to działa?

Portal ten jest swego rodzaju społecznością, która powstała w celu dzielenia się różnymi pomysłami, wzajemnego wspierania się, ale przede wszystkim produkowania własnych, unikatowych, drukowanych w 3D – mebli. Autorzy Bits and parts na swojej stronie udostępniają pełne projekty, wraz z krótkimi manualami – tak, aby każdy mógł je wydrukować na swojej własnej drukarce 3D.

Najpierw było krzesło

Pierwszym projektem, który wyszedł spod rąk bits&parts było w pełni funkcjonalne krzesło (tak, można na nim siadać!), składające się z wielu mniejszych elementów, połączonych ze sobą jak puzzle. Dla wygody autorzy podzielili projekt na dwa, oddzielnie załączając nogi i siedzenie.

Bits&parts, czyli meble z puzzle drukowanych w 3D 3

Kilka porad

Pomysłodawcy projektu zdają sobie sprawę, że druk to żmudny i długotrwały proces. Mając to na względnie stworzyli kilka porad, które usprawniają drukowanie mebla.

  1. Nie zawsze wielkość ma znaczenie. Wydawać by się mogło, że drukowanie większych puzzli przyśpieszy proces. Niestety, większe elementy mają również większą podatność na zniszczenie. Dlatego przy drukowaniu puzzli należy zachować umiar, jeśli chodzi o ich rozmiar.
  2. Po wydruku materiał musi jakiś czas „odpocząć”, aby nabrał odpowiedniej twardości. Na tym etapie bardzo ważne jest delikatne obchodzenie się z nim, tak aby nie uszkodzić części służących do łączenia poszczególnych puzzli.

Bits&parts, czyli meble z puzzle drukowanych w 3D 1

Części wydrukowane, pora na ich złożenie

Druk to tylko część pracy, wiele kłopotów może przynieść ich poprawne złożenie. Elementy muszą do siebie ciasno przylegać, dlatego należy użyć odpowiedniej siły do ich połączenia. Bez obaw, dobrze wydrukowane puzzle nie powinny się połamać.

  Seat STLs                      Legs STLs                   Manual

Creative Commons License

Co następne w kolejce?

Autorzy projektu mają bardzo ambitne plany. Do swojej oferty w niedługim czasie chcą dołączyć kilka innych mebli. Co będzie następne? Komoda, łóżko, półka, a może stół? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Chcesz zacząć przygodę z drukiem 3D? Zapisz się na szkolenie lub warsztat.

Źródło: wevolver.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)