Bez rąk, za to z ogromnym talentem

Bez rąk, za to z ogromnym talentem

Bohaterem dzisiejszego artykułu jest 63-letni mieszkaniec chińskiej prowincji Guanma. Już trochę nas znacie, dlatego zdajecie sobie sprawę, że nie zajęlibyśmy się tym tematem, jeśli nie dotyczyłby on jakiejś nowinki technologicznej, a więc przejdźmy do rzeczy.

Co wspólnego z nowinkami technologicznymi ma poczciwy farmer?

Sun Jifa – bo tak brzmią jego pełne imię i nazwisko, jako młody mężczyzna postanowił zaciągnąć się do armii. W jej szeregach był odpowiedzialny za konstrukcję oraz detonację ładunków wybuchowych. Po kilku latach służby 27-latek postanowił opuścić wojsko, przejść na zasłużoną (wojskową) emeryturę, wziąć ślub i zająć się pracą na gospodarstwie.

Życie i kariera

Umiejętności zdobyte w wojsku, Sun wykorzystywał w życiu codziennym, m.in. konstruował  niewielkie ładunki, które wykorzystywał do „łowienia” ryb. Jednak pewnego dnia coś poszło nie tak – detonator nie zadziałał. Nasz bohater, niewiele myśląc, podszedł do ładunku, aby sprawdzić, co tak naprawdę się stało. W tym momencie nastąpił wybuch. Eksplozja poważnie raniła obie ręce farmera (od dłoni aż po same łokcie). Urazy były na tyle rozległe, że jedynym wyjściem była amputacja.

I tu zaczyna się cała historia

Praca na gospodarstwie dla osoby, która nie ma rąk może wydawać się praktycznie nierealna. Jednak 27-letni wówczas Sun Jifa ani przez chwilę nie zwątpił i od razu rozpoczął prace nad budową swoich „nowych rąk”. Metalowe protezy, które wykonał osobiście pozwoliły mu wrócić do dawnej sprawności.

Bez rąk, za to z ogromnym talentem

Mechaniczna pomocna dłoń

Sun Jifa zdawał sobie sprawę, że nie jest odosobnionym przypadkiem. Wiedział, że wiele osób boryka się z podobnymi problemami. Dlatego postanowił im pomóc i rozpoczął prawie seryjną produkcję mechanicznych protez.

Od pierwszej jego konstrukcji minęło już ponad 36 lat. W ciągu tego czasu farmer z Chin zbudował aż 4 generacje protez, pomagając tym samym ponad 1000 niepełnosprawnych osób.

A ty, jaką masz wymówkę?

Źródło: http://www.chinadaily.com.cnProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)