Akcesoria ślubne w 3D. Doskonały mariaż natury i technologii

Akcesoria ślubne w 3D. Doskonały mariaż natury i technologii

Kasia Wisniewski. Pod tym swojsko brzmiącym nazwiskiem kryje się absolwentka projektowania odzieży i historii sztuki nowojorskiego Pratt Institute, która pierwsze szlify w życiu zawodowym zdobywała nie byle gdzie, bo u samej Very Wang. Kasia postawiła jednak na samodzielność –stworzona przez nią marka to artystyczny konglomerat rękodzieła i druku 3D. Zobaczcie inspirowane naturą akcesoria ślubne i biżuterię Collected Edition.

Prace Kasi to coś, co lubię najbardziej – nowoczesność z silnym nawiązaniem do tradycji. Nowoczesność, bo ich produkcja w znaczącym stopniu opiera się na technologii druku 3D. Tradycja, bo ich ostateczny kształt zawdzięczamy już pracy rąk artystki.

Początkiem każdego projektu jest prosty, odręczny szkic inspirowany najczęściej roślinnością, którą Kasia bardzo lubi się otaczać. Następny etap to modelowanie 3D. Każdy element (płatki, liście, łodygi) powstaje tu osobno, a ostateczna kompozycja to – jak wspomnieliśmy powyżej – hand made.

Kowalski pracuje głównie z nylonem (selektywne spiekanie laserowe cienkich warstw nylonowego proszku – SLS), który – jak sama przyznaje – ceni głównie za elastyczność. Niektóre z jej prac powstają przy użyciu metody wosku traconego (jakże silne nawiązanie do starożytnej tradycji).

Akcesoria ślubne od Collected Edition: polski akcent w nowojorskim świecie druku 3D
Dlaczego akcesoria ślubne? Ze względu na ich emocjonalne znaczenie. W pamięci większości par dzień ślubu zapisuje się na stałe, a wiszące latami w szafie suknia czy garnitur ślubny to swoistego rodzaju nośniki wspomnień. Wisniewski ma – całkiem zresztą słusznie – nadzieję, że podobnie może być z tworzonymi przez nią pracami.

Akcesoria ślubne od Collected Edition: polski akcent w nowojorskim świecie druku 3D 2

Akcesoria ślubne od Collected Edition: polski akcent w nowojorskim świecie druku 3D 3

Odzwierciedlanie piękna natury poprzez możliwości najnowszych, cyfrowych technologii wydaje mi się czymś niezwykle interesującym – mostem pomiędzy tym, co istnieje od prawieków a przyszłością. Nie jest ogromnym wyzwaniem stworzyć coś idealnie doskonałego przy użyciu komputera. Trudność zaczyna się wówczas, gdy chcemy uchwycić to, co czyni kwiaty pięknymi – ich ulotność i niedoskonałość – mówi Kasia, świadomie nawiązując do starojapońskiej koncepcji wabi- sabi.

Akcesoria ślubne od Collected Edition: polski akcent w nowojorskim świecie druku 3D 7

W zmaskulinizowanym świecie druku niepokorna kobiecość prac Kasi jest zdecydowanie wartością dodaną. Trzymamy kciuki za rozwój Collected Edition.
Akcesoria ślubne od Collected Edition: polski akcent w nowojorskim świecie druku 3D 4

Macie apetyt na więcej? Akcesoria ślubne, biżuterię i inne projekty Kasi znajdziecie pod tym adresem. Wrażenia estetyczne gwarantowane.

Akcesoria ślubne od Collected Edition: polski akcent w nowojorskim świecie druku 3D 8
Chcecie dowiedzieć się więcej o samej artystce? Zajrzyjcie tutaj.

Źródło: www.3ders.org

Autor: Aleksandra Skimina
2 thoughts on “Akcesoria ślubne w 3D. Doskonały mariaż natury i technologii

Komentowanie jest wyłączone.