6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie druku 3D w szkole

6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie druku 3D w szkole

Drukarka 3D może być doskonałym, angażującym uczniów narzędziem, które urozmaici lekcje w szkole. Poniżej prezentujemy 6 kreatywnych sposobów na to, w jaki sposób ją wykorzystać.

1. Zaprojektuj niestandardowe ramki:

Ten projekt jest idealny dla uczniów szkół podstawowych. Będą ćwiczyć swoje umiejętności w zakresie geometrii, a także obliczać wymiary i ciężar, projektując ramę modułową dla obrazu, który powstał np. na lekcji plastyki. Dodatkowo można zachęcić uczniów, aby stworzyli wypukłe dekoracje, które można uchwycić i zdjąć z ramki.

Zobacz także: Technologia wspierająca edukację. Dlaczego warto uczyć druku 3D w szkołach?

6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie druku 3D w szkole

Źródło: www.weareteachers.com

Zobacz także: Druk 3D w edukacji: TOP 5 najlepszych programów do modelowania CAD dla szkół

2. Kształcenie multidyscyplinarne. Lekcje historii z drukiem 3D w tle:

A gdyby tak uczniowie mogli zanurzyć się w świecie średniowiecznych chłopów i szlachty, poznać architekturę zamku i zbadać machiny oblężnicze, takie jak katapulty i tarany nie tylko za pomocą książek?

Zaproponuj swoim uczniom, aby wydrukowali 3D kilka różnych projektów katapult (przykładowe, darmowe projekty takich katapult znajdziesz tutaj). Druga część zadania będzie polegała na zaprojektowaniu w zespołach maszyn anty- oblężniczych, aby chronić zamek przed najeźdźcami. Efekt pracy uczniów może Cię zaskoczyć!

6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie druku 3D w szkole 1

Źródło: www.weareteachers.com

3. Zainspiruj uczniów do zaprojektowania własnych rozwiązań problemów w świecie rzeczywistym:

W tym zadaniu może Ci pomóc historia tego 10 – letniego chłopca, który użył drukarki 3D, aby stworzyć prototyp autorskiego urządzenia, które może zapobiec śmierci, gdy dzieci lub zwierzęta zostaną przypadkowo pozostawione w aucie w upalne dni. Jego projekt jest w toku i może nawet uzyskać patent. Pokaż ten klip swoim uczniom, aby zainspirować ich do zaprojektowania własnych rozwiązań problemów w świecie rzeczywistym.

4. Wydrukuj mapy fizyczne:

Pewna nauczycielka pomogła swoim uczniom korzystać z drukarek 3D w jej szkole, aby stworzyć fizyczne mapy Wirginii, by pokazać pięć regionów tego stanu. Ich modele ilustrują równiny przybrzeżne, podgórze, góry Blue Ridge w zachodniej części stanu, dolinę i grzbiet oraz płaskowyż Appalachów. Świetny sposób na naukę geografii!

6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie druku 3D w szkole 2

Źródło: www.weareteachers.com

5. Zaprojektuj i wydrukuj 3D owady

Projektowanie i drukowanie 3D owadów to dobry sposób na wprowadzenie uczniów w temat ekosystemów, entomologii a także…inżynierii. Dzięki takim zadaniom uczniowie zwrócą uwagę na sposób zaprojektowania owada, jego konstrukcję i np. to, czy będzie w stanie utrzymać swój ciężar. Drukowanie 3D ułatwia wprowadzanie technik inżynieryjnych i sprawdzanie, jak działają w praktyce.

6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie druku 3D w szkole 3

Źródło: www.weareteachers.com

6. Pomóż uczniom lepiej zrozumieć matematykę:

Korzystając z drukarek 3D można wydrukować trójwymiarowe reprezentacje równań, aby uczniowie mogli wizualizować i konceptualizować problemy matematyczne z obiektami trójwymiarowymi. Umożliwienie uczniom korzystania z technologii w celu rozwiązywania problemów, przeprowadzania badań i przedstawiania pomysłów, zapewnia im lepsze zrozumienie rozwijających się umiejętności w świecie rzeczywistym i jest angażujące.

6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie druku 3D w szkole 4

Źródło: www.weareteachers.com

Druk 3D w Twojej szkole:

W Rabbit Form specjalizujemy się w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń i warsztatów z druku 3D w sektorze edukacyjnym. Wspieramy pracę nauczycieli i wzmacniamy ich kompetencje zawodowe w zakresie projektowania przestrzennego i druku 3D, zgodnego z potrzebami szkoły. Pomagamy w zrozumieniu obsługi drukarki 3D i jej efektywnego wykorzystania podczas zajęć z uczniami. Kładziemy nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów z wykorzystaniem druku 3D. Mamy udokumentowane doświadczenie w pracy z uczniami szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i z uczelni wyższych, przeprowadzając ich bezstresowo przez proces „od wirtualnego projektu po fizyczny obiekt w dłoni”.

Serdecznie zapraszamy do współpracy przedstawicieli szkół z całej Polski, które chciałyby wdrożyć technologię druku 3D w swojej placówce. Zapytania prosimy kierować pod adresem e – mail: info@rabbitform.pl lub pod numerem telefonu 600-816-927.

 

Źródło: www.weareteachers.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.