5 wskazówek, jak tworzyć obiekty 3D

5 wskazówek, jak tworzyć obiekty 3D

Przedstawiamy 5 wskazówek, jak tworzyć i malować obiekty 3D

Niektórzy twierdzą, że druk 3D to zabawa jedynie dla doświadczonych naukowców, posiadających ogromną wiedzę oraz zaplecze technologiczne. Ale czy na pewno? Poznajcie sześć wskazówek, które ułatwią Wam początek przygody z drukiem 3D.

Porada numer 1 – poznajcie materiał

Zanim przystąpicie do druku, obowiązkowo zapoznajcie się z materiałem z którego chcecie drukować. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Wszystko zależy od tego, co i jak chcecie drukować. Różne materiały różnie reagują np. na polerowanie. ABS łatwo się modeluje, natomiast PLA pozostaje bardziej sztywny. Dodatkowo, każdy z nich zupełnie inaczej zachowuje się podczas kontaktu z farbą.

5 wskazówek, jak tworzyć obiekty 3D

Wskazówka numer 2 – unikajcie kontaktu w podłożem

Trzymajcie się zasady, że im mniej drukowanego obiektu przylega do podłoża, tym lepiej. Pozwoli to Wam uniknąć dużych strat w materiale, które mogą nastąpić podczas późniejszej obróbki wydrukowanego elementu.

Trzecia porada – wolno i mało

Zaczynając przygodę z 3D nie porywajcie się na zbyt duże obiekty. Zacznijcie od małych elementów, drukowanych powoli. Dzięki temu ewentualne błędy nie przyniosą dużych strat w materiale, a przy okazji pozwolą wyciągnąć wnioski na przyszłość. Małe elementy również znacznie łatwiej się maluje.

Czwórka – nie ograniczajcie się

Druk 3D to nie tylko plastik. Starajcie się wprowadzać jak najwięcej innowacji do swojej pracy. Unowocześniajcie druk dodając np. opiłki żelaza, drewno, a nawet szkło. Korzystajcie z różnych farb, nie tylko tych dedykowanych obiektom drukowanym w 3D. Może wyjdzie z tego coś naprawdę interesującego :).

5 wskazówek, jak tworzyć obiekty 3D 1

Po piąte – plan i cierpliwość to połowa sukcesu

Jeśli nie chcecie zniszczyć efektów wielogodzinnej pracy – pracujcie z głową. Chcąc przenieść świeżo wydrukowany i pomalowany obiekt – użyjcie farby podkładowej lub epoksydowej. Zapobiegnie to przyklejeniu się elementu i pozostawieniu na nim niepożądanych odcisków.

Numer sześć – zgłoście się do nas

Jeśli zaczynacie swoją przygodę z 3D, przyda Wam się gruntowne szkolenie wprowadzające do świata nowoczesnego druku. Zapraszamy do Rabbit Form – razem z nami zrealizujecie swój projekt krok po kroku.

 

Źródło: http://blog.zmorph3d.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)