Zortrax – Polska firma znowu zaskakuje

Zortrax – Polska firma znowu zaskakuje

Tym razem olsztyńska firma Zortrax postanowiła wyprodukować owiewki do motocykla Daytona 675. Efekt, jak przystało na druk 3D jest oszałamiający, o czym możecie się przekonać oglądając poniższe zdjęcia.

Zobacz również: Light Rider, czyli motocykl wydrukowany w 3D

Ceramika wprost z drukarki 3D? 4

To nie pierwsza taka akcja

Polski potentat druku 3D już wcześniej „romansował” z motoryzacją. Zortrax może się pochwalić m.in. wykonaniem niezwykłego modelu motocykla Honda CB500 1972 wydrukowanego w skali jeden do jednego.

Zobacz: Motocykl niczym meble z Ikei – złożysz własnoręcznie

Ceramika wprost z drukarki 3D? 6

Cały proces tworzenia modelu zajął blisko miesiąc. Na okres ten składały się działania polegające na dokładnym wymierzeniu i skanowaniu oryginału, jego ponownym zaprojektowaniu w 3D, następnie wydruku poszczególnych elementów, ich „obrobieniu” (lakierowaniu, matowaniu itp.), a finalnie złożeniu wszystkiego w całość i zaprezentowaniu szerszej publiczności.

Absolutnie każdy kawałek motocykla musiał zostać ręcznie dopracowany przez specjalistów, którzy zajmowali się jego obróbką, w tym szlifowaniem, malowaniem, a na końcu również montażem.

Ceramika wprost z drukarki 3D? 5

Nr 1 w Polsce, a może i na świecie

Zortrax to firma znana i ceniona na całym świecie. Ma na swoim koncie liczne nagrody w konkursach, a także współprace z naprawdę dużymi i znaczącymi firmami (dobrym przykładem jest kolaboracja z  firmą Bosch). Olsztyński gigant w swojej ofercie posiada możliwość drukowania naprawdę dużych obiektów (stąd pomysł zaprezentowania swoich możliwości za pomocą druku motocykla).

Zobacz również:  15 miliardów dla technologii 3D wprost od Airbus’a

Pamiętaj by udostępnić artykuł na Facebooku!

Źródło: motormania.com.plProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)