Zortrax dostarczy 180 drukarek 3D do mazowieckich instytucji publicznych

Zortrax dostarczy 180 drukarek 3D do mazowieckich instytucji publicznych

Firma Zortrax poinformowała właśnie, że w ramach wygranego przetargu zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Mazowsza S.A, dostarczy 180 drukarek 3D do mazowieckich instytucji publicznych.

Drukarki 3D Zortrax M200 znajdą swoje miejsce w placówkach takich jak szkoły, biblioteki oraz domy kultury. Olsztyński producent zobowiązuje się do realizacji zamówienia przed końcem listopada 2015r. Oprócz drukarek 3D, wspomniane instytucje mają otrzymać także wsparcie w postaci szkoleń stacjonarnych i e-learningowych oraz  oprogramowanie wraz  z rocznym zapasem filamentu. Łączna kwota zamówienia wynosi ok. 2 milionów złotych.

Przetarg zorganizowany przez Agencję Rozwoju Mazowsza S.A. odzwierciedla stale rosnące zainteresowanie rynkiem na którym działamy. To co oferujemy to nie tylko urządzenia, ale także kompleksowe środowisko druku, zawierające profesjonalne oprogramowanie, materiały eksploatacyjne oraz platformę szkoleniową. Dzięki temu wszystkie zainteresowane środowiska w województwie mazowieckim, będą mogły w niedługim czasie rozwinąć swoje kompetencje w zakresie najnowocześniejszych technologii druku 3D – mówi Rafał Tomasiak, CEO Zortrax.

Popularyzacja technologii druku 3D w Polsce nabiera coraz większego rozpędu. Dowodem na to jest m.in. rosnące zainteresowanie przedsiębiorców, którzy wiedzą jak wykorzystać druk 3D w swoim biznesie czy użytkowników, którzy wykorzystują drukarki 3D na potrzeby hobbystyczne. Cieszy zatem fakt, że także władze lokalne dostrzegają ogromny potencjał tej technologii. Z ciekawością będziemy się przyglądać czy także inne województwa pójdą w ślad za Mazowszem.

Napisz do nas a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.