Zobacz możliwości zdalnie sterowanego robota ORIGIBOT2. Trwa kampania na Indiegogo

Zobacz możliwości zdalnie sterowanego robota ORIGIBOT2. Trwa kampania na Indiegogo

Firma Origin Robotics Inc. uruchomiła na Indiegogo kampanię crowdfundigową zdalnie sterowanego robota ORIGIBOT2. Nowy model jest następcą robota ORIGIBOT i podobnie jak on jest wyposażony w platformę na kółkach i tablet z systemem Android. Ramię robota i chwytak drukowany 3D, pozwalają na wykonywanie nieskomplikowanych czynności w tym podnoszenie przedmiotów.

ORIGIBOT2 został wyposażony w funkcjonalną ramę z włókna węglowego, dodatkową funkcję pochylania „nadgarstka”, ulepszone silniki i mocniejsze serwa. Większość niestandardowych komponentów, w tym chwytak, jest drukowana 3D, aby obniżyć koszty, umożliwić łatwą naprawę oraz zaoferować różnorodną gamę kolorystyczną.

Zobacz także: Robotyczne meduzy, które w przyszłości będą mogły monitorować rafy koralowe

Zobacz także: Moritz Simon Geist drukuje 3D soniczne roboty, by grać elektryzującą muzykę techno

Robot zasilany jest dzięki Arduino i można się z nim połączyć zdalnie z dowolnego miejsca na świecie z większości urządzeń z dostępem do Internetu (Android, iOS, Windows, Mac). ORIGIBOT2 ma zasięg na poziomie 53 cali (ok. 134 cm) oraz możliwość podnoszenia obiektów o wadze 1 kilograma. Z łatwością otwiera drzwi i może przenieść dokumenty np. w biurze. Poruszanie się po różnych piętrach bez pomocy również nie stanowi problemu, ponieważ ORIGIBOT2 może obsłużyć windę dzięki „nadgarstkowi”, który zgina się i obraca. Jego konstrukcja pozwala na zręcznie manewrowanie wokół ciasnych przestrzeni.

Zobacz możliwości zdalnie sterowanego robota ORIGIBOT2. Trwa kampania na Indiegogo 1

Projektanci zwracają uwagę na niektóre funkcje robota, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Wśród nich jest m.in. czynność karmienia zwierząt domowych, podawania leków, włączania i gaszenia światła, zamykania i odblokowywania drzwi. Jednym z zastosowań – choć niewymienionych w kampanii – jest możliwość pomocy osobom niepełnosprawnym.

Zobacz możliwości zdalnie sterowanego robota ORIGIBOT2. Trwa kampania na Indiegogo 2

Zobacz możliwości zdalnie sterowanego robota ORIGIBOT2. Trwa kampania na Indiegogo

ORIGIBOT2 ma funkcję dwukierunkowego audio i wideo, oraz pełnej kontroli nad robotyczną platformą, ramieniem i chwytakiem. Jego cena wynosi wstępnie 999 USD.

 

Źródło: 3ders.org ; www.indiegogo.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.