ZMorph w nowym, wielofunkcyjnym wydaniu

ZMorph w nowym, wielofunkcyjnym wydaniu

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że ZMorph to zwykła drukarka 3D służąca, jak sama nazwa wskazuje, do drukowania różnych przedmiotów z plastiku. Tym artykułem udowodnimy, że ta maszyna potrafi znacznie więcej.

Potrzeba matką wynalazków

Zobacz: Drukowanie wielokolorowe? To już możliwe z drukarka Zmorph

Wynalazca, o jakże polsko brzmiącym nazwisku – Przemek Jaworski od wielu lat pracował na różnych drukarkach. W pewnym momencie zdał sobie sprawę, że potrzebuje maszyny będącej w stanie obsłużyć różne procesy (druku, cięcia, używania kilku materiałów na raz itp.).  Niestety żadne rozwiązanie dostępne na rynku nie spełniało jego oczekiwań.ZMorph w nowym, wielofunkcyjnym wydaniu CNC druk drukarka laser maszyna multitool skan urządzenie wycinarka ZMorph

Postanowił stworzyć własną maszynę

Zbudował urządzenie pozwalające na zmianę części (a tym samym sposobu produkcji) dosłownie w kilka sekund. W jednej chwili ZMorph może drukować (nawet przy użyciu 2 różnych materiałów), natomiast za moment może stać się pełnoprawną piłą do drewna (CNC) lub wycinarką laserową. Sam twórca o swoim dziele mówi tak:

„To tak jakby firma Apple zaprojektowała drukarkę 3D.”

Zobacz: Magazyn Make pozytywnie o najnowszym Zmorph 2.0 SX

Film z prezentacji drukarki do zobaczenia tutaj:

Nie płać za skan 3D, czyli jak skanować nie posiadając swojego urządzenia (mapa) 2

Ile to kosztuje?

Jeżeli bylibyście zainteresowani zakupem tego rodzaju urządzenia to już śpieszymy z przekazaniem najważniejszych informacji. Zestaw z 2 wymiennymi aplikatorami, a raczej „głowami” (po angielsku brzmi to lepiej – po prostu „head”) kosztuje 2 690 dolarów. Natomiast bogatsza, 5-częściowa wersja to wydatek rzędu 3 890 dolarów.  No cóż, tanio nie jest, ale za jakość się płaci.

Sprzedaż prowadzona jest przez Internet, a sprzęt można zamówić praktycznie w każdy zakątek świata. Nowy ZMorph cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza pośród artystów i deweloperów. Jesteście zainteresowani?

Źródło: techcrunch.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


2 thoughts on “ZMorph w nowym, wielofunkcyjnym wydaniu

Komentowanie jest wyłączone.