„Złóż własną drukarkę 3D”. Fotorelacja z weekendowych warsztatów

„Złóż własną drukarkę 3D”. Fotorelacja z weekendowych warsztatów

Przez ostatnie 2 dni trwały intensywne prace podczas warsztatu pt. „Złóż własną drukarkę 3D”. W trakcie spotkania, uczestnicy pod okiem ekspertów z Rabbit Form i efilament3d.pl mieli okazję bliżej zaznajomić się z technologią druku 3D. Wynikiem pracy była nie tylko zdobyta wiedza, ale także złożone i w pełni gotowe do pracy drukarki 3D Silver Gate.

Kolejne spotkanie zakończyliśmy z poczuciem pełnego sukcesu. Weekendowe spotkanie, choć obejmowało 14 pełnych godzin było czasem twórczej pracy. Nie sposób chcieć więcej, kiedy zespół uczestników tworzą prawdziwi entuzjaści, gotowi do majsterkowania i eksplorowania nowych dla nich obszarów. Wspomniane grupy przeprowadziliśmy przez proces budowy drukarki 3D krok po kroku.  Ponadto dowiedzieli się nam czym polega druk w technologii FDM/FFF  oraz jakie zastosowanie ma druk 3D w ogóle. Wydaje się, że w wielu prezentowanych przypadkach, to te właśnie aspekty wzbudziły największe zainteresowanie i stworzyły pole do dyskusji. Nie zabrakło także przeglądu materiałów, czyli stosowanych filamentów. Tutaj wiedzą ekspercką służył specjalista z firmy efilament3d.pl- Krzysztof Szymczak- przed którym materiały do druku nie mają żadnych tajemnic. Któż mógłby wiedzieć więcej  o składzie i właściwościach materiałów,  jeśli nie ceniony na polskim rynku producent.

Milena roboczo

Przygotowane dla uczestników stanowiska do majsterkowania wraz z narzędziami były dobrym punktem wyjścia do dalszych prac. Jej zwieńczeniem, uruchomienie maszyn i pierwsze próbne wydruki. Żal kończyć kolejne warsztaty. Niemniej kończymy je w poczuciu spełnienia i zadowolenia, że drukarki przysłużą się kolejnym osobom i pomogą w realizacji projektów. A nic nie cieszy bardziej jak otrzymanie choćby maila po spotkaniu, że warsztat okazał się być dobrze spożytkowanym czasem i dobrą inwestycją.

Milena roboczo 1

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Uczestnikom weekendowych warsztatów za wspólnie spędzony czas. Tych z Was, którzy chcieliby wziąć udział w naszych kolejnych edycjach „Złóż własną drukarkę 3D”, już dziś zapraszamy serdecznie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów 3-4.10.2015:

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.