Komputer na plecach. Poznaj futurystyczny MSI VR One

Komputer na plecach. Poznaj futurystyczny MSI VR One

HTC Vive to być może znane wam już gogle wirtualnej rzeczywistości – owoc współpracy firm HTC oraz Valve. Gogle pracują w opracowanej przez firmy technologii SteamVR, która – w odróżnieniu od systemu Oculus Rift – została stworzona z myślą o rozrywce na stojąco. Twórcy HTC Vive maczali również swoje palce w stworzeniu VR One – podobno najmniejszego na świecie plecaka stworzonego z myślą o rozgrywkach VR. Zobaczcie, o czym mowa. 

Poczuj niczym nieskrępowaną wolność

Pobyt w wirtualnej rzeczywistości to czysta przyjemność dopóki…nie zaplączemy się w kable łączące gogle z komputerem i kontrolerami. Tych, którzy doświadczyli tej niedogodności, zainteresować może MSI VR One. Pod tą właśnie nazwą kryje się zaprezentowany podczas Tokyo Gaming Show komputer w formie plecaka, który najwyraźniej został stworzony z myślą o amatorach niczym nieskrępowanej (dosłownie) rozgrywki VR.

Z plecakiem w świat VR. Poznaj MSI VR One 2

Wraz z założeniem plecaka gracz otrzymuje możliwość swobodnego poruszania się i wykonywania naprawdę dużych ruchów. To wszystko bez obawy o przypadkowe rozłączenie kabli. Mobilność i swobodna w jednym.

Mam tę moc

Urządzenie wyposażono w procesor Intel Core i7 oraz kartę graficzną GeForce GTX 1070. Płynność zabawy jak widać zapewniona. Do tego otrzymujemy cztery rodzaje wejść: HDMI, Mini DisplayPort, Thunderbolt3 oraz USB 3.0. (4 sztuki).

Z plecakiem w świat VR. Poznaj MSI VR One 1
VR One wraz z dwoma, wystarczającymi na 1,5 godziny nieprzerwanej zabawy bateriami waży 3,6 kg, a producent zapewnia, że to najlepszy rezultat z możliwych. Tym bardziej, że w plecaku mieści się jeszcze – złożony z 2 wentylatorów i 9 ciepłowodów – układ chłodzenia. Na uwagę zasługuje jego bardzo rozsądna głośność 41 dB(A). To oznacza, że nocne wędrówki po świecie będą odbywać się bez budzenia reszty domowników.

Wygląd jak na VR przystało

Dwa słowa o designie. Twórcy plecaka utrzymują, że nadali mu wygląd pancerza, aby podkreślić drzemiącą w nim moc i mobilność. „Umięśniony” kształt i aerodynamiczne krawędzie mają największego nawet chuderlaka przeistoczyć w superbohatera świata VR. Mnie się to nie podoba i pewnie nie bedę jedyna. Przyjmijmy jednak, że zasada „de gustibus non disputandum est” obowiązuje również w wirtualnej rzeczywistości.

Komputer na plecach. Poznaj futurystyczny MSI VR One MSI MSI VR One Virtual Reality VR

Zainteresowani? Jeśli tak, musicie uzbroić się na razie nie w pancerz, a w cierpliwość. Szczegóły dotyczące dostępności VR One ciągle pozostają niewiadomą.

Autor: Aleksandra Skimina

Źródło: www.msi.com




2 thoughts on “Komputer na plecach. Poznaj futurystyczny MSI VR One

Komentowanie jest wyłączone.