Wynalazki 3D, które odmieniły nasze życie (i nie tylko)

Wynalazki 3D, które odmieniły nasze życie (i nie tylko)

Druk 3D już dawno przestał być jedynie nowinką, czy tylko źródłem produkcji ciekawych gadżetów. Ta technologia odmieniła wiele dziedzin życia. A kolejne już czekają w kolejce… Zobaczcie, gdzie na dobre zadomowiła się ta technologia.

Recykling

Plastik to jeden z niewielu materiałów, który bardzo trudno ulega biodegradacji. Aby zwykła reklamówka z marketu uległa całkowitemu rozkładowi, musi minąć blisko 1000 lat. Dzięki technologii 3D, Ziemia może odetchnąć z ulgą. Albowiem do druku można bez przeszkód używać plastikowych odpadów, w ten sposób skutecznie ograniczając zanieczyszczenie środowiska.

Jedzenie z drukarki

To stosunkowo nowa działka. Druk 3D w produkcji żywności to przede wszystkim produkcja słodyczy (cukierków oraz czekolad), które łatwo formować, dzięki specjalnym aplikatorom. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy jego użyciu tworzyć bardziej wykwintne dania. Już teraz niektóre firmy potrafią serwować ravioli, a nawet gorącą pizzę prosto z drukarki 3D.

Wynalazki 3D, które odmieniły nasze życie (i nie tylko)

Biomedycyna

O ogromnym wpływie technologii 3D na rozwój medycyny na Rabbit Form pisaliśmy już wielokrotnie. Już teraz technologia ta uratowała setki istnień, w dodatku nieustannie się rozwija, co stanowi świetny prognostyk na przyszłość.

Moda

Produkcja odzieży i obuwia? Z 3D to żaden problem. Producenci coraz chętniej siegają po to rozwiązanie podczas planowania swoich nowych kolekcji. Niegdyś druk 3D był zarezerwowany jedynie dla małych firm zajmujących się produkcją na niewielką skalę. Obecnie interesują się nim „więksi gracze”. Jednym z pierwszych dużych koncernów, który postawił na technologię 3D była chociażby firma Nike.

Wynalazki 3D, które odmieniły nasze życie (i nie tylko) 3d biomedycyna druk 3D jedzenie z drukarki medycyna moda recykling

Zawsze i wszędzie

To kolejny ogromny plus druku 3D. Aby zacząć produkcję (czegokolwiek) nie potrzeba stawiać kosztownych fabryk, czy kupować skomplikowanych urządzeń. Wystarczy drukarka, proste oprogramowanie i trochę materiału. Dysponując tymi 3 rzeczami, drukować można praktycznie wszędzie.

A to ciągle nie wszystko

Wyobraźcie sobie, że w tym momencie przynajmniej kilka osób pracuje nad kolejnymi innowacjami związanymi z użyciem technologii 3D. Ludzka fantazja i kreatywność nie mają granic, więc nawet ciężko zgadywać, czym branża 3D zaskoczy nas w najbliższym czasie.

 

Źródło: http://blog.zmorph3d.com/Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Wynalazki 3D, które odmieniły nasze życie (i nie tylko)

Komentowanie jest wyłączone.