Wygrać marzenia w 3D. Ruszyła kampania „eduBits” na portalu PolakPotrafi!

Wygrać marzenia w 3D. Ruszyła kampania „eduBits” na portalu PolakPotrafi!

Niezależnie od tego, czy twój pomysł na biznes jest eksperymentalny czy też – na pierwszy rzut oka – nieco szalony, masz szansę na jego realizację. Dzięki kampaniom crowdfundingowym, czyli związanym z finansowaniem społecznościowym wszyscy mają szansę zaprezentować swój pomysł światu i zrealizować marzenia. A przynajmniej spróbować. Do grona ciekawych projektów, które znajdują się na portalu PolakPotrafi.pl dołączył właśnie „eduBits – warsztaty cyfrowe – druk 3D” z Grodziska Mazowieckiego.

Celem pomysłodawców „eduBits” jest zebranie funduszy potrzebnych na wyposażenie profesjonalnej pracowni projektowo-wykonawczej związanej z technologią druku 3D. Jak mówią o projekcie organizatorzy kampanii, pragną oni stworzyć miejsce, które będzie wylęgarnią pomysłów nowoczesnych technologii. Młodzież biorąca udział w zajęciach będzie mogła dowiedzieć się w jaki sposób opracować, zaprojektować oraz zrealizować projekt w technice druku 3D. Prócz osób o zainteresowaniach typowo technicznych do współpracy chcieliby zaprosić osoby mające ciekawe pomysły i dać im odpowiednie narzędzia, które wyzwolą kreatywność.

Docelowo ma powstać pracownia w której stanie drukarka 3D wraz ze stanowiskami komputerowymi. Aby zrealizować ten cel i pomóc mieszkańcom Grodziska Mazowieckiego, potrzebne jest 17.000 PLN. Pracownia druku 3D to według zapowiedzi dopiero początek. W planach są także warsztaty z tworzenia gier, animacji, warsztaty arduino czy też spotkania z modelarstwem.

Warto wspomnieć, że organizatorem wspomnianych działań na PolakPotrafi.pl są współpracownicy i przyjaciele serwisu Robocik.eu; prowadzą oni z powodzeniem od kilku lat zajęcia z robotyki w szkołach średnich i ośrodkach kultury.

Nam jest niezmiernie miło, że mogliśmy się przyczynić do powstania spotu promującego kampanię, który został zrealizowany w pracowni Rabbit Form.

Projekt zostanie ufundowany jeśli do dnia 29.05.2015 do godziny 15:15 otrzyma co najmniej 17.000 PLN. Jeśli chcielibyście wesprzeć kampanię, możecie zapoznać się z jej szczegółami i zrobić to pod tym linkiem: http://polakpotrafi.pl/projekt/edubits

Już dziś mocno trzymamy kciuki za Przyjaciół z Grodziska Mazowieckiego i wierzymy, że ich marzenia o stworzeniu pracowni działań twórczych się spełnią!

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.