Zapraszamy na nową odsłonę szkoleń z zakresu projektowania i druku 3D. Podczas dwudniowego warsztatu zdobędziesz kompleksową wiedzę, która pozwoli na swobodne poruszanie się w środowisku programów do projektowania przestrzennego oraz obsługi drukarki 3D. Razem z nami Ty i Twój zespół będziecie mieli niepowtarzalną okazję poznać druk 3D od podszewki.Każdy uczestnik indywidualny bądź zespół zabierze złożoną drukarkę 3D ze sobą.
Szkolenie adresujemy zarówno do osób indywidualnych, firm jak i instytucji. Udział w nim mogą wziąć pojedyncze osoby lub zespoły max. dwuosobowe. Nie wiesz jak zacząć? Nie martw się. Jeśli nie posiadasz żadnej wiedzy związanej z drukiem 3D – nie przejmuj się. Nie wymagamy żadnej wiedzy od Ciebie . Wychodzimy z założenia, że jesteśmy po to aby przeprowadzić Cię przez proces nabywania wiedzy od podstaw.
Obsługa drukarki 3D i projektowanie przestrzenne jak każda dziedzina rządzą się pewnymi zasadami, których nie da się poznać w sposób czysto teoretyczny – niezbędna jest praktyka. Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze dowiesz się:
Na rynku istnieje szereg programów, które umożliwiają zaprojektowanie obiektów 3D, które chcesz wydrukować. Dowiesz się, który z nich będzie najlepszy i dostosowany do Twoich potrzeb. Poznanie podstawowych zasad modelowania 3D pozwoli Ci uniknąć błędów na etapie procesu drukowania 3D a tym samym zaoszczędzi Twój czas i pieniądze.
Opanowanie zasad modelowania 3D jest pierwszym krokiem na drodze do sukcesu. Drugim jest dobór oprogramowania towarzyszącego, tzw. oprogramowania tnącego. Dowiesz się czym się charakteryzują poszczególne programy oraz jakie mają funkcje by wygenerować plik i poprawnie uruchomić wydruk.
Wraz z rozwojem technologii FDM, dostępnych jest kilka rodzajów tworzyw. Jeśli pojęcia takie jak choćby ABS i PLA niewiele Ci mówią, to znaczy, że dobrze trafiłeś. Dobór odpowiedniego materiału jest kluczowy, ponieważ każdy materiał ma różny skład chemiczny, temperaturę topnienia a także przeznaczenie.
Podczas szkolenia wyjaśnimy Ci także jak wymienić filament oraz jakie ustawić parametry druku w zależności od wybranego materiału. Ponadto wyposażymy Cię w wiedzę dotyczącą kalibracji drukarki oraz eliminowania najczęstszych błędów w procesie drukowania (np. zatkanego ekstrudera).
Z doświadczenia wiemy, że każdy uczestnik naszego szkolenia ma wyjątkowe potrzeby związane ze zdobywaniem wiedzy. Wynika to z różnorodności branż, którą reprezentują nasi Klienci. Dlatego też jesteśmy otwarci na indywidualne pytania podczas spotkania aby przekazać Ci wiedzę, której naprawdę potrzebujesz.
Specyfikacja Drukarka 3D w pakiecie:
– Ekran LED – TAK kolorowy
– Ekran dotykowy – TAK
– Stół grzewczy (podgrzewany stolik) – TAK
– Średnica filamentu – 1,75 mm
– Średnica dyszy – 0,4 mm
– Maksymalna temp. głowicy: 250c
– Technologia druku – FDM/FFF
– Obszar druku – 302 x 302 x 320 mm
– Napięcie zasilania – 230 V AC
– Połączenie przez – port USB
– Czytnik kart SD – TAK
– Podpięcie pendrive – TAK
– Materiały do druku – PLA , ABS , PET-G, Rubber , PVA , LayWood , LayBrick
Część teoretyczna:
– Czym jest druk 3D i jakie jest jego zastosowanie
– Omówienie technologii FDM (Fused Deposition Modeling)
– Przegląd materiałów stosowanych w technologii FDM/FFF
– Omówienie oprogramowania używanego w technologii 3D, różnice między programami, obsługa, funkcje
– Generowanie plików wykonawczych (gcody)
– Transfer plików do drukarki 3D
– Omówienie najczęstszych problemów z wydrukami
Część praktyczna:
– Uruchomienie drukarki 3D krok po proku
– Uruchomienie wydruku 3D, założenie i wymiana filamentu
– Kalibracja drukarki 3D, pierwsze uruchomienie, pierwszy wydruk 3D
– Konserwacja drukarki: czyszczenie ekstrudera, czyszczenie hotendu
– Oczyszczenie wydruku, usuwanie podpór
Czas trwania szkolenia:
Przeznaczyliśmy na szkolenie 7h każdego dnia (łączny czas trwania 14h). Niemniej, czas ten może się nieznacznie wydłużyć w zależności od zapału i entuzjazmu uczestników 🙂
Co powinieneś/powinnaś zabrać na szkolenie:
Zachęcamy uczestników do zabrania własnych laptopów aby każdy mógł indywidualnie pracować z oprogramowaniem.