Co ma wspólnego druk 3D i walka ze smogiem?

Co ma wspólnego druk 3D i walka ze smogiem?

Arconic (firma z branży inżynierii materiałowej) niedawno pochwaliła się swoim projektem wieżowca o zawrotnej wysokości aż 5 kilometrów. Poza ogromnym na skale światową rozmiarem, projekt budowli przewiduje także jedną niezwykłą właściwość tej konstrukcji, a mianowicie…

Zobacz również: Największa drukarka świata drukuje darmowe domy

Budynek ma oczyszczać powietrze

EcoClean, bo tak nazywa się ta część tego projektu, to niezwykła technologia pozwalająca na oczyszczanie smogu zawartego w otaczającym budynek powietrzu. Cały sekret jej działania tkwi w specjalnej elewacji pokrytej powłoką, która w połączeniu z promieniami słonecznymi oraz parą wodną pozwala na łączenie znajdujących się w powietrzu zanieczyszczeń, a następnie łatwym ich usuwaniu (np. za pomocą zwykłej wody).

Skąd zrodził się ten nietuzinkowy pomysł?

Powodem, dla którego powstał ten projekt była inspiracja dawnym serialem animowanym pt. „Jetsonowie” (chyba każdy z nas go pamięta). Jego budowa ma stanowić swego rodzaju hołd oddany twórcom kreskówki.

Zobacz: Symbioza elektryczna domu i samochodu

Materiał silniejszy od grafenu. Czy to możliwe? 1

A co to wszystko ma wspólnego z drukiem 3D?

Już przyzwyczailiśmy Was, że każdy nasz artykuł musi mieć w sobie coś o tej technologii. Nie inaczej jest w tym przypadku, albowiem pierwotne plany firmy Arconic zakładają, że do budowy wieżowca posłuży im właśnie technologia 3D.

Druk 3D autorek najwyższego budynku na świecie? Ciekawe jakie drukarki zostaną do tego użyte. To może być bardzo interesujące.

Źródło: telewizjarepublika.pl

 Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)