Wkrótce rusza Łódzki Festiwal Fantastyki – Kapitularz 2015

Wkrótce rusza Łódzki Festiwal Fantastyki – Kapitularz 2015

Fani fantastyki i horroru mogą powoli zacierać ręce, bowiem dokładnie za miesiąc, tj. w dniach 25-27 września odbędzie się Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz.  Prace przygotowawcze trwają a my po cichu zdradzamy, jakie atrakcje czekają na odwiedzających w tym roku.

Kapitularz to doroczna impreza poświęcona fantastyce, science-fiction, grom komputerowym i fabularnym oraz popkulturze. Na trzy dni budynek 1 Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Czajkowskiego 14 zamieni się w prawdziwą Mekkę dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą zabawę w doborowym towarzystwie. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z ponad 20 gośćmi, pośród których znajdują się znane postacie polskiej literatury, naukowcy oraz ludzie związani z kulturą internetową. Warto wymienić tutaj choćby Krzysztofa Beśkę, twórcę słuchowisk realizowanych przez Teatr Polskiego Radia. W roku 2012 ukazała się jego kolejna powieść „Trzeci brzeg Styksu” – mroczny kryminał, którego akcja dzieje się pod koniec XIX wieku w Łodzi w szczycie istnienia imperiów fabrykanckich. Swoją obecnością  festiwal uświetni  także Michał Cetnarowski, który od 2013 roku pełni funkcję redaktora działu prozy polskiej w “Nowej Fantastyce”, gdzie ocenia i publikuje najciekawsze opowiadania rodzimych autorów. Sam jest także autorem zbioru opowiadań “Labirynty” oraz redaktorem antologii “Nowe idzie”, “Głos Lema” czy “Science fiction”. 

2

Oprócz spotkań ze znakomitymi gośćmi, czeka na Was blisko 300 godzin programu w postaci prelekcji, paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich, warsztatów oraz konkursów  w 11 nitkach programowych, prowadzonych w ramach bloków tematycznych:

1. blok literacki,
2. blok popularnonaukowy,
3. blok popkulturowy,
4. blok gier video,
5. blok RPG,
6. blok LARP,
7. blok mangi, anime i kultury japońskiej,
8. blok dziecięcy.

1780805_355052664657257_7703292104985115554_n

Ekipa Rabbit Form także będzie obecna na tegorocznym Kapitularzu zarówno jako Patron Medialny (tak, tak, wiecie już, że pojawiamy wszędzie się tam, gdzie dzieje się coś nadzwyczajnego) jak i w roli prelegenta. Opowiemy oczywiście o naszej ulubionej technologii, jaką jest druk 3D. Szykuje się także inna niespodzianka z udziałem niebieskiego królika, ale o tym poinformujemy już wkrótce ;). Jeśli tak naszpikowany program jest dla kogoś nadal mało przekonujący, co powiecie na sesje RPG, LARPy, strefę gier video (w tym turnieje e-sportowe i prezentacje urządzeń wirtualnej rzeczywistości), pokazy rekonstrukcji historycznej oraz warsztaty kreatywne? Również te atrakcje czekają w ramach nadchodzącej edycji Festiwalu. 

1

Po raz kolejny Kapitularzowi towarzyszyć będzie Łódzki Port Gier – otwarta dla wszystkich impreza poświęcona grom planszowym, w ramach której również odbywać się będą prezentacje nowych gier i turnieje. Dobrą informacją dla wszystkich fanów fantastyki może być to, że Organizatorzy nadal poszukują tzw. Igorów (zwanych też gżdaczami, helperami lub członkami obsługi). Ni mniej ni więcej oznacza to, że każdy z Was ma szansę zobaczyć jak działa festiwal od kulis i włączyć się w jego działania! O tym, jak zostać Igorem a także jaki jest szczegółowy harmonogram festiwalu dowiecie się ze strony: http://www.kapitularz.pl/

Do zobaczenia na Kapitularzu!

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.