Wkładki do butów “szyte na miarę” i drukowane w 3D

Wkładki do butów “szyte na miarę” i drukowane w 3D

iMcustom to firma specjalizująca się w wytwarzaniu wkładek do butów, których produkcja odbywa się w technologii 3D.

Firma zaliczyła prawdziwy skok

Niedawno iMcustom do swojej oferty wprowadziła niecodzienną usługę. Od teraz jej klienci mogą zamówić wkładki „szyte na miarę”. A żeby tego było mało, wkładki będą gotowe do odebrania jeszcze tego samego dnia. To się nazywa zorientowanie na klienta.

Zobacz również: Druk 3D – szewc na miarę naszych czasów

Bez skanu i druku 3D ani rusz

Przejdźmy do tego, jak przebiega cały proces. Klient udaje się wybranego sklepu, gdzie jego stopy poddawane są skanowaniu 3D. Wyjątkowo dla technologicznych maniaków wspomnę tylko, że skanowanie odbywa się na specjalnym polimerowym skanerze stóp wykorzystującym technologię GelSlight. Gotowy skan konwertowany jest w plik STL.

Następnie sprzedawca może sprawdzić, czy cała operacja skanowania przebiegła pomyślnie m.in. wszystkie wymiary i kształty odpowiadają rzeczywistości itp. Na tym etapie wkładki mogą być także poddane tzw. customizacji (czyli można wybrać kolor, wzór, a nawet ich kształt).

Zobacz również: Adidasy ze śmieci 

Po zaakceptowaniu projektu sprzedawca przystępuje do druku, natomiast klient musi uzbroić się w odrobinę cierpliwości, choć niezbyt dużą – wszystko bowiem zajmuje zaledwie 2 godziny. Wkładki wykonywane są z tworzywa o charakterystyce gumy. Dla zapewnienia komfortu noszenia, ich wierzchnia część pokryta jest alkantarą.

Wkładki do butów “szyte na miarę”

Sam proces pomiaru i wydruku jest dopracowany do tego stopnia, że straty w materiale ograniczone są praktycznie do zera. Natomiast czas oczekiwania na gotową parę jest wyjątkowo krótki.

Zobacz również: Ręka z plastiku, czyli proteza w technologii 3D 

Wkładki do butów “szyte na miarę” 3

Coś za coś

Domyślacie się zapewne, że nie ma nic za darmo. Koszt pary wkładek wyprodukowanej „na miarę” przez iMcustom to uwaga – 249 dolarów. Nie będzie dla Was wielkim pocieszeniem, jeśli powiem, że wyprodukowanie ich bardziej tradycyjną metodą przed pojawieniem się tej firmy kosztowało blisko 500 dolarów.

Choć jest nadzieja! Firma oferuje też w połowie „szyte na miarę” wkładki, a ich koszt to tylko (?) 89 dolarów.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie jest wszystkie te sumy są astronomiczne. Może jestem staroświecki, ale zapłacić prawie 300 złotych za wkładki do butów? Może ktoś się skusi?

Aby nie kończyć tak pesymistycznym akcentem, zachęcam to obejrzenia filmiku, pokazującego proces tworzenia wkładek.

Wkładki do butów “szyte na miarę” 4Wkładki do butów “szyte na miarę” 2

Źródło: http://www.3ders.orgProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Wkładki do butów “szyte na miarę” i drukowane w 3D

Komentowanie jest wyłączone.