Wirtualna rzeczywistość – od idei po wdrożenie

Wirtualna rzeczywistość – od idei po wdrożenie

Stali czytelnicy Rabbit Form na pewno zdążyli się zorientować, że na łamach naszego portalu pojawia się coraz więcej treści poświęconych nie tylko drukowi 3D, ale także wirtualnej rzeczywistości. Tym razem mamy przyjemność zapowiedzieć nowy cykl artykułów, poświęconych zagadnieniom VR. Czym właściwie jest? Jakie ma zastosowanie? Zarówno na te jak i na inne pytania, będziecie mogli wkrótce znaleźć odpowiedź.

Obserwując ostatnie wydarzenia w nowoczesnych technologiach, nie ma wątpliwości że właśnie stoimy u progu wielkiej rewolucji. W 2013 roku, Amerykanin Palmer Luckey zaprezentował światu prototypowy hełm do wirtualnej rzeczywistości, Oculus Rift DK1. Dwa lata później startup Oculus został wykupiony przez Facebooka za 2 miliardy dolarów. 29 lutego ruszyły preordery na głównego konkurenta Oculus-a czyli HTC Vive. Firma wyprzedała  w 10 minut ponad 15 tysięcy sztuk gogli VR !

Wirtualna rzeczywistość - od idei po wdrożenie Gear VR VR wirtualna rzeczywistość Wirtualna rzeczywistość - od idei po wdrożenie Gear VR VR wirtualna rzeczywistość 2

Eksperci i obserwatorzy są zgodni: stoimy u progu wielkiej rewolucji. Sytuację tę można porównać do ery początku Internetu, który to wówczas miał zawojować świat. Nie ma wątpliwości co do tego, że za 2-3 lata wirtualna rzeczywistość na dobre zagości w naszych domach, przemyśle czy medycynie.

Dzisiaj jest dobry moment, aby cofnąć się o kilka lat. Drogi Internauto, jeśli czytasz ten tekst, znaczy że interesuje Cię jak to się zaczęło. I słusznie – za rok, dwa, ilość informacji i nowości dotyczących wirtualnej rzeczywistości będzie przytłaczająca.

W trzech artykułach przybliżę dzieje wirtualnej rzeczywistości, od powstania ideii po dzień dzisiejszy. Miejmy świadomość, iż rynek zmienia się tak dynamicznie, że ten artykuł w ciągu miesiąca może być nieaktualny…

Oto tytuły pierwszych trzech artykułów cyklu:

1. W przeddzień rewolucji- dzieje wirtualnej rzeczywistości

2. Przełomowy moment dla cywilizacji VR

3. Co dalej z wirtualną rzeczywistością?

Autor: Jakub Stefankiewicz
2 thoughts on “Wirtualna rzeczywistość – od idei po wdrożenie

Komentowanie jest wyłączone.