Wielkoformatowa drukarka 3D X1000 V2 od German RepRap

Wielkoformatowa drukarka 3D X1000 V2 od German RepRap

German RepRap to firma dość zasłużona w świecie druku 3D. Głośno było m.in. o jej drukarce 3D X1000, którą pokazano światu podczas zeszłorocznych targów Euromold. Jeszcze wcześniej niezliczone nagłówki branżowych publikacji głośno mówiły o składzie jej wszechstronnych filamentów. Bohaterka tego leadu to również stara wyjadaczka na polu drukowanych wyrobów medycznych i elektronicznych. A teraz German RepRap atakuje nas po raz kolejny.

Założone w 2010 roku monachijskie przedsiębiorstwo specjalizuje się nie tylko w produkcji i dystrybucji drukarek 3D , ale również rozwija inne rozwiązania: od oprogramowanie do druku 3D , przez skanery , po włókna i akcesoria peryferyjne.

German RepRap działa prężnie. Obecnie baza jego klientów to korporacje przemysłowe, projektanci , pracownie architektoniczne, szkoły i inni „sfokusowani” na rozwój produktów i prototypów.

Najnowsza drukarka od German RepRap
Nic zatem dziwnego, że grupa z Monachium postanowiła kontynuować swój sukces. Teraz naszym oczom ukazuje się sukcesorka drukarki pokazanej na Euromold: X1000 V2 – dość dumna i dość masywna następczyni X1000, która ma gwarantować użytkownikom cały szereg ulepszeń.

Maszyna oferuje podgrzewany stół, a jej obszar roboczy to aż 1000 x 800 x 600 mm. Jest wyposażona w ekstruder Direct Drive DD3 (dostępna jest również opcja z dwoma wytłaczarkami) z metalową podgrzewaną końcówką, umożliwiającą zmienny nacisk oraz głowicą drukującą o średnicy od 0,4 do 1 mm. Grubość jednej warstwy może wynosić jedynie 0,1 mm, ale producenci z góry zastrzegają, że takie wydruki będą czasochłonne.

Dokładna specyfikacja:
• Obszar roboczy: 1000 x 800 x 600 mm / 39.4 x 32 x 23.6 in
• Prędkość wydruku: 10 – 150 mm/s
• Minimalna wysokość warstwy: 0,1 mm (w zależności od głowicy)
• Średnica głowicy drukującej: 0.4 / 0.6 / 1 mm
• Materiał do druku 3D: PLA, Performance PLA, Laywood, PVA
• Dotykowy wyświetlacz LCD
• Bezprzewodowe drukowanie przez WiFi

Podobnie jak jej poprzedniczka, X1000 V2 oferuje inteligentne zarządzanie filamentem, którego zadaniem jest zarówno eliminowanie błędów podczas pracy, jak również umożliwienie naciśnięcia przycisku ‘pause’ i zmiana materiału.

Zakładanie filamentu
Cena drukarki nie została jeszcze ujawniona. Biorąc jednak pod uwagę, że jej poprzedniczka kosztowała 28 tys. euro, możemy śmiało założyć, że i w przypadku X1000 V2 koszty będą podobne.

Źródło: 3dprint.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Aleksandra Skimina
2 thoughts on “Wielkoformatowa drukarka 3D X1000 V2 od German RepRap

Komentowanie jest wyłączone.