Wazony 3D, czyli drugie życie butelki

Wazony 3D, czyli drugie życie butelki

O zaangażowaniu druku przestrzennego w ochronę środowiska naturalnego mówiono już nie raz. My wspominaliśmy czytelnikom chociażby o adidasach z oceanicznych śmieci, czy taboretach powstałych z odpadów pozostawianych przez drukarki 3D. Teraz pora na wazony z recyklingu.

Koncepcja przedstawiona przez mediolańską pracownię Design Liberio jest niezwykle prosta. Opiera się na recyklingu butelek poprzez „odzianie” ich w wydrukowane w 3D „ubrania”. W efekcie tego z butelki, która skończyłaby swój żywot w pojemniku na śmieci, powstaje nowoczesny i stylowy wazon.

Pomysłodawcą drukowanych siatek, którymi można zasłonić zarówno plastikowe, jak i szklane butelki, jest Libero Rutilo. W skład zaprojektowanej przez niego kolekcji wchodzą cztery wazony, inspirowane m.in. biomorficznymi kształtami pajęczej sieci, czy splotem robionego na drutach swetra.

Wazony 3D, czyli drugie życie butelki 1

Jasne jest, że nasza planeta wymaga od nas większych wysiłków niż ponowne użycie jednego, opróżnionego pojemnika po napoju. Jeżeli jednak można dać mu drugie życie, czyniąc z niego chociażby wazon, to może być to pierwszy krok w kierunku bardziej ekologicznego stylu życia – mówi Libero Rutilo.

Wazony 3D, czyli drugie życie butelki 2
Wazony można nabyć na stronach Make it LEOessapicks.com. Posiadacze drukarek 3D mogą zmierzyć się z samodzielnym wydrukowaniem projektów Rutilo. Plik .stl lub .obj to koszt rzędu 10 euro.

Źródło: www.primante3d.com

Autor: Aleksandra Skimina