W oczekiwaniu na Święta. Moja lista dekoracji 3D

W oczekiwaniu na Święta. Moja lista dekoracji 3D

Przyznaję, nie mam już 10 lat (sic!) i kręconych, anielskich blond włosów. Niemniej, jak każde, no może nieco większe dziecko czekam na Boże Narodzenie przybierając niecierpliwie nogami. I tak mniej więcej co roku o tej porze zaczyna w mojej głowie kiełkować plan organizacji tych pięknych Świąt. Nie inaczej jest i teraz. Siedząc sobie wygodnie i popijając herbatę zajrzałam na portal Thingiverse w poszukiwaniu świątecznych dekoracji 3D. Przyznam szczerze, że zupełnie nie było moją intencją publikować tych zdobyczy na portalu. No, ale…. spójrzcie tylko na te modele – jak mogłam się z Wami nimi nie podzielić! 🙂 Oto moja lista dekoracji 3D:

Misja: zdążyć wydrukować wszystkie modele 3D przed Bożym Narodzeniem

Czas na realizację planu: 2 tygodnie (wszak zależy nam na tym, aby domowa dekoracja cieszyła oko nieco wcześniej)

START!

1. Bałwanek figurka:

Święta bez śniegu to nie to samo, nawet jeśli na Polsacie leci „Kevin sam w domu”. Gdyby zabrakło białego puchu za oknem, na wszelki wypadek wybrałam bałwanka aby ozdobić nim parapet w salonie. Najchętniej wydrukowałabym całą armię. Najwyżej obdaruję nimi rodzinę i przyjaciół.

PS: model nie ma podpór! 🙂

Christmas

                              http://www.thingiverse.com/thing:195839

2. Śnieżynka:

Wiszące na choince śnieżynki będą wyglądać bardzo efektownie. A tym, którzy nie planują zakupu drzewka świątecznego proponuję zawiesić niesymetrycznie kilka śnieżynek np. na karniszu. No dobrze, jak nie macie karnisza to zakładam, że macie w domu jakąś lampę sufitową. Na pewno znajdziecie jakieś fajne miejsce dla tak ładnej ozdoby! 🙂

Christmas 1

                                 http://www.thingiverse.com/thing:12034

3. Pudełko 3D:

Obowiązkowy punkt na mojej liście „do zrobienia”. Jeśli nie jesteście przekonani co do takiej ozdoby, to na pewno sprawicie komuś wielką radość, podarowując mały upominek w czymś takim. Wystarczy go nieco przeskalować. Oryginalna wielkość tego pudełeczka podsuwa mi pewną myśl: Panowie, jeśli planujecie w te święta uczynić swoje partnerki najszczęśliwszymi istotami na świecie i zaręczyć się – to jest coś dla Was! Pierścionek zaręczynowy w uroczym, niepozornym pudełeczku? Wyjdę za mąż nawet dziś.

Christmas 2

                             http://www.thingiverse.com/thing:197159

4.  Bombki choinkowe:

Oryginalna ozdoba drzewka dla tych, którzy nie lubią co roku kupować bombek. Tak, tak, Ci co mają małe dzieci chyba dobrze znają temat. Ładne, bezpieczne i made by YOU.

 

Christmas 3

                         http://www.thingiverse.com/thing:34942

5. Wykrojnik do ciastek:

Uwielbiam krzątać się w kuchni, choć rozumiem, że nie każdy musi podzielać moje preferencje. Jeśli w te święta bardziej wolicie partycypować w jedzeniu pyszności niż ich pieczeniu – wydrukujcie wykrojnik do ciastek i podarujcie go np. partnerce, mamie, babci, przyjaciółce a nawet sąsiadce. Szczęście na ich twarzach murowane a i Wy będziecie mieli coś dla siebie.

 

Christmas 4

                                http://www.thingiverse.com/thing:14533

6.  Mikołaj, sanie i renifery:

Wisienka na torcie i moje „must have” na Boże Narodzenie 2015. Super, nieprawdaż? Nie wiem nawet czy muszę Was zachęcać do tego modelu, bo chyba broni się sam :). Czas zamówić złoty filament!

Christmas 5

                              http://www.thingiverse.com/thing:198381

Jako uzupełnienie do mojej listy podsyłam jeszcze artykuł, który został opublikowany na naszym portalu w ubiegłym roku (2014). Znajdziecie w nim 2 pliki .stl o tematyce świątecznej, które zostały stworzone przez uczestników naszych świątecznych warsztatów.

Udanego drukowania !

Autor: Milena Piskorz

[adrotate banner=”5″]


Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.