W Holandii otwiera się pierwsza restauracja z żywnością drukowaną 3D

W Holandii otwiera się pierwsza restauracja z żywnością drukowaną 3D

Jan Smink, szef kuchni i ambasador firmy ByFlow – producenta drukarek 3D do żywności, niebawem otworzy swoją restaurację w Wolvega w Holandii. Będzie to pierwsze miejsce w kraju z menu w postaci drukowanej 3D, gdzie klienci będą mogli doświadczyć innowacyjnej i tradycyjnej żywności w pełnej krasie.

Zainteresowanie Smink’a w dziedzinie technologii żywności 3D nie jest niczym nowym. Jako pierwszy Ambasador firmy ByFlow, eksperymentował z drukarką 3D od ponad roku – tworząc nowe przepisy, dając pokazy i wspierając badania i rozwój wspomnianej firmy. Jego współpraca z nimi zyskała rozgłos, szczególnie po Horecava 2018, gdzie zaprezentowali razem aplikację 3D Food Printing i tym samym osiągnęli duży sukces.

W swojej restauracji w Wolvega, Smink chce skupić się na stworzeniu specjalnego doświadczenia dla swoich gości. Proces preparacji będzie widoczny, wiele dań będzie przygotowywanych na miejscu przy stole, a drukarka 3D żywności będzie miała znaczące miejsce. Nic dziwnego, że tworzą tak dobrą drużynę z ByFlow – ich misja, by zmienić sposób przygotowywania i doświadczania jedzenia, wydaje się idealnie pasować.

Smink otrzyma klucz do byłego budynku ING w centrum Wolvega już 1 maja. W połowie tego samego miesiąca zaś zostanie ogłoszona nazwa restauracji i uruchomiona będzie strona internetowa. Od tego momentu goście będą mogli zarezerwować stolik w restauracji i skosztować kulinarnych przysmaków 3D, które ma do zaoferowania.

Autor: Milena Piskorz

Źródło: foodingredientsfirst_comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.