W Arabii Saudyjskiej stanął pierwszy dom drukowany 3D, zrealizowany przez firmę CyBe

W Arabii Saudyjskiej stanął pierwszy dom drukowany 3D, zrealizowany przez firmę CyBe

Na świecie powstaje coraz więcej domów drukowanych 3D. Pisaliśmy na łamach Rabbit Form m.in o tych, budowanych w Holandii czy we Francji. Teraz śladem innych krajów podąża Arabia Saudyjska, która doczekała się swojego pierwszego domu drukowanego 3D. Zlokalizowana w mieście Rijad budowla została wykonana przez holenderską firmę CyBe w ciągu 2 dni.

Projekt realizowany prze holenderską firmę CyBe ma na celu udowodnienie możliwości druku 3D domów i zachęcić więcej prywatnych przedsiębiorstw do inwestowania w tę technologię. Minister Majed bin Abdullah Al-Hogail relacjonuje: „Ten eksperyment daje nam wyobrażenie o przyszłości budownictwa w nadchodzących latach i roli Królestwa w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w celu osiągnięcia dobrobytu dla obywateli”.

Zobacz także: Gaia, dom wydrukowany 3D z naturalnych materiałów, który kosztuje mniej niż iPhoneW Arabii Saudyjskiej stanął pierwszy dom drukowany 3D, zrealizowany przez firmę CyBe

Zobacz także: Ten dom kosztuje 10 000 USD, powstał w mniej niż 24h i jest z drukarki 3D

Wydruk 3D domu w Arabii Saudyjskiej trwał zaledwie 2 dni. Dr Abed Al-Sadoon, szef programu, powiedział, że kolejnym celem projektu jest również zachęcenie sektora prywatnego do wykorzystania technologii w projektach mieszkaniowych. Dom będzie dostępny dla zwiedzających przez okres pięciu dni. W tym czasie, specjaliści z branży i osoby zainteresowanych tym sektorem – inżynierowie, architekci i firmy specjalizujące się w budownictwie, będą mieli okazję bliżej przyjrzeć się konstrukcji.

 

Źródło: 3ders.orgNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.