Voxel8 idzie o krok dalej w produkcji butów 3D

Voxel8 idzie o krok dalej w produkcji butów 3D

Wiele dużych firm, w tym Nike, Adidas czy Reebok, uważa, że ​​branża obuwnicza może być pierwszą, stosującą technologie druku 3D do masowej produkcji produktów konsumenckich. Do tej pory wszystkie te firmy skupiały się przede wszystkim na drukowaniu 3D podeszwy zewnętrznej i środkowej. Voxel8 jest gotowy pójść o krok dalej, wprowadzając unikalny proces ActiveMix® do wytłaczania i barwienia zaawansowanych materiałów poliuretanowych.

W rezultacie Voxel8 jest w stanie drukować 3D wzory poliuretanowe na dowolnej powierzchni. Dzięki integracji technologii inkjet firma może również dodawać niepowtarzalne kolorowe obrazy i wzory pomiędzy warstwami poliuretanowymi, umożliwiając personalizację. System ActiveLab® – który jest już dostępny na rynku – jest dostosowany do prototypowania i krótkich serii z opcją kolorowania, przeprowadzaną na oddzielnej maszynie.

Zobacz także: Peak Sport wdraża druk 3D do produkcji butów do siatkówki

Voxel8 idzie o krok dalej w produkcji butów 3D 3

„Naszą wizją jest zajęcie się jednym z najbardziej pracochłonnych obszarów produkcji obuwia – jego górną częścią, wyjaśnia Minardi. Wiele firm koncentruje się na podeszwach zewnętrznych i środkowych, które są tradycyjnie formowane wtryskowo. Materiał wierzchni jest tradycyjnie wykonany z różnych materiałów, w tym z różnych rodzajów tkanin i tworzyw sztucznych o różnych właściwościach. Nasza technologia umożliwia masową personalizację cholewki dzięki wysoce zautomatyzowanemu procesowi, który przybliża projektowanie cyfrowe i produkcję do klienta „.

Voxel8 idzie o krok dalej w produkcji butów 3D 1

Cyfrowy system produkcyjny Voxel8 nie wymaga dodatkowych narzędzi, co powoduje zmniejszenie kosztów konfiguracji i radykalnie przyspiesza wprowadzenie produktu na rynek. „Możemy wykonywać logotypy, tekst i inne cechy estetyczne wraz z funkcjonalnymi funkcjami, takimi jak wzmocnienia czy zapiętki” – mówi Minardi.

Zobacz także: P-rouette, baletki, które mają zmniejszyć ból stóp u tancerzy

Voxel8 idzie o krok dalej w produkcji butów 3D

Materiały tekstylne występują w różnych postaciach, w tym w rolkach, płaskich dzianinach i zaprojektowanych siatkach. System produkcyjny będzie modułowy, aby pomieścić wszystkie te elementy. Będzie mieć szereg głowic drukujących, które osadzają pierwszą warstwę poliuretanową z dopasowanymi właściwościami materiału, a następnie głowica inkjet zastosuje kolor, zanim inny zestaw głowic wytłaczających wydrukuje drugą warstwę. Kolejnym etapem jest zintegrowany piec do utwardzania, który utwardzi materiały w ciągu kilku minut, po czym przejdzie do ostatniego etapu – wycinarki laserowej, aby wyciąć kształt górnej części. Wszystko, co musi zrobić operator, to załadowanie rolki materiału tekstylnego i komponentów poliuretanowych.

 

Źródło: 3dprintingmedia.network

 

 

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.