Uwaga konkurs! Do wygrania MakerBot Replicator Mini

Uwaga konkurs! Do wygrania MakerBot Replicator Mini

Uwaga uczniowie i szkoły! Jeżeli marzycie, aby w waszych pracowniach zagościła drukarka 3D, właśnie nadarza się ku temu doskonała okazja. CadXpert ogłosił noworoczny konkurs, w którym główną nagrodą jest MakerBot Replicator Mini. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Przeprowadzone na początku minionego roku badanie brytyjskiej firmy Croft Additive Manufacturing dowiodło, że 63% badanych druk 3D kojarzy się z zabawą. Pozostali są zdania, że bliżej mu raczej do nauki. Słuszność z powodzeniem można przyznać obu tym grupom, które zresztą zgodnie przyznają (93% respondentów), że drukowania przestrzennego powinny nauczać szkoły tak, aby bawić i nauczać, ułatwiając jednocześnie start zastępom przyszłych inżynierów.

93% respondentów uważa, że druk 3D powinien trafić do szkół
Z tego, jak przydatne może okazać się włączenie druku 3D w program edukacji szkolnej zdają sobie sprawę również Japończycy, którzy już w 2014 roku przeznaczyli na ten cel 200 milionów jenów. W Polsce o takich inicjatywach na razie nie słychać. Te szkoły, które chciałyby jednak rozpocząć przygodę z drukiem 3D, mają teraz ku temu okazję.

Uwaga konkurs!

Na stronie CadXpert pojawiła się informacja o skierowanym do uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów wszystkich szkół w Polsce konkursie, w którym nagrodą główną jest drukarka 3D MakerBot Replicator Mini.

Co należy zrobić, aby stanąć w szranki i wygrać ją dla szkoły? Wystarczy w formie krótkiej pracy pisemnej (około pół strony A4) odpowiedzieć na pytanie „Jak wykorzystałbyś drukarkę 3D w swojej szkole i dlaczego to właśnie Twoją szkołę powinniśmy wybrać?”

Czy są jacyś chętni? Jeśli tak, to do dzieła! Czasu nie zostało zbyt wiele – ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych upływa 20 stycznia 2016 roku. Wyniki zostaną ogłoszone 25 stycznia 2016 roku, a uroczyste przekazanie nagrody – 29 stycznia 2016 roku. Po wszelkie szczegóły odsyłam stronę konkursu TUTAJ..

Aktualizacja artykułu z dnia 20.01.2016:

Nastąpiła zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu,:

„Wygraj drukarkę 3D dla swojej szkoły – konkurs noworoczny”

W związku z napływającymi licznymi prośbami o przedłużeniu terminu konkursu, argumentowanymi długą przerwą świąteczna oraz zbliżającymi się feriami zimowymi, w których szkoły nie pracują, organizator konkursu przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 29.02.2016 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 7 marca, po czym 11 marca odbędzie się uroczyste wręczenie głównej nagrody dla zwycięskiej szkoły.

UWAGA! Każda szkoła może złożyć na konkurs wyłącznie jedną aplikację napisaną przez uczniów danej szkoły.

Konkurs dla szkół. Do wygrania MakerBot Replicator Mini drukarka 3D konkurs konkurs dla szkół MakerBot Replicator Mini

Autor: Aleksandra Skimina