US Marines drukują 3D betonowe koszary w zaledwie 40h

US Marines drukują 3D betonowe koszary w zaledwie 40h

Zespół z Dowództwa Systemów Korpusu Marynarki Wojennej USA (MCSC) i Batalionu Budowy Marynarki, użył największej na świecie, betonowej drukarki 3D, aby wydrukować koszary o powierzchni 500 stóp kwadratowych w zaledwie 40 godzin.

Koszary zostały zbudowane na początku tego miesiąca w Centrum Badań i Rozwoju Inżynierów Armii USA w Champaign. Zespół zaprojektował model 3D na 10-letnim komputerze. Jeden z żołnierzy powiedział, że praca trwała 40 godzin, ponieważ Marines musieli monitorować postępy i stale wypełniać drukarkę betonem. Jednakże, gdyby istniał robot do mieszania i pompowania, budynek mógłby być łatwo stworzony w jeden dzień. Zbudowanie ich drewnianego odpowiednika, zwykle zajęłoby grupie 10 Marines około pięciu dni. Zdolność do budowania struktur i baz może pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa żołnierzy amerykańskich.

Zobacz także: Amerykańska armia drukuje 3D roboty do użytku w sytuacjach bojowych

US Marines drukują 3D betonowe koszary w zaledwie 40h 2

Zobacz także: Francja: Pierwsza rodzina na świecie wprowadza się do domu drukowanego 3D

„W aktywnych lub symulowanych warunkach walki, nie chcemy, aby Marines trzymali młotki i utrzymywali sklejkę „,- powiedział jeden z dowódców. „Posiadanie drukarki 3D do betonu, która może budować budynki na żądanie, jest ogromną zaletą dla Marines operujących przed linią ognia.”

US Marines drukują 3D betonowe koszary w zaledwie 40h

Żołnierze planują również używać betonowych drukarek 3D w misjach humanitarnych i misjach pomocy ofiarom katastrof. Jako pierwsza służba wojskowa w klęskach żywiołowych, dostarczają żywność i wodę, ale walczą o zapewnienie schronienia. W wielu miejscach cement jest łatwiejszy do zdobycia niż drewno, a Marines mogą szybko drukować domy, szkoły i budynki społeczne, aby zastąpić te zniszczone.

 

Źródło: 3ders.org

 

 

 

 

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.