Ultimaker Cura integruje oprogramowanie do skanowania HP, aby uprościć drukowanie 3D

Ultimaker Cura integruje oprogramowanie do skanowania HP, aby uprościć drukowanie 3D

Holenderski producent drukarek 3D, Ultimaker, ogłosił, że zintegruje oprogramowanie do skanowania HP z systemem Ultimaker Cura, optymalizując tym samym przepływ pracy pomiędzy skanowaniem 3D a drukowaniem 3D.

Oprogramowanie do cięcia 3D może być postrzegane jako most łączący modele 3D z drukarką 3D. Tutaj możesz umieścić projekt, wprowadzać ustawienia drukarki i materiałów oraz przygotowywać instrukcje, które będą przestrzegane przez drukarkę 3D. Wśród najpopularniejszych opcji oprogramowania do cięcia jest jedyna w swoim rodzaju wersja Ultimaker Cura.

Teraz Ultimaker ogłosił, że zintegruje oprogramowanie do skanowania HP z Ultimaker Cura. Celem tego działania jest uproszczenie przepływu pracy pomiędzy drukowaniem 3D a skanowaniem z aplikacji HP Sprout i 3D Structured Light Scanner Pro S3.

3D Structured Light Scanner Pro S3, znany przed rebrandingiem jako DAVID SLS-3, wykorzystuje technologię skanowania ze światłem strukturalnym do przechwytywania precyzyjnych modeli 3D. Sprout zaś, to innowacyjne urządzenie zbudowane z komputera, projektora, kamer hi-res, matrycy dotykowej oraz możliwości przechwytywania 2D i 3D. Pozwala użytkownikom przechwytywać obiekty w 2D i 3D oraz edytować je w czasie rzeczywistym.

HP jest jedną z największych firm, które obecnie inwestują w przemysłowe drukowanie 3D i technologię skanowania 3D.

„Ta integracja zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na rynku poprzez osadzanie możliwości drukowania 3D w profesjonalnych obiegach pracy. Dzięki temu klienci mogą rozważyć połączenie skanowania i drukowania 3D na komputerze stacjonarnym w celu zastąpienia przestarzałych części, dodając wartości w środowiskach zawodowych i edukacyjnych „- powiedział Frans Rintjema, dyrektor zarządzający Immersive Computing w HP.

Ultimaker Cura integruje oprogramowanie do skanowania HP 3D, aby uprościć drukowanie 3D

Oprogramowanie do skanowania HP to najnowsza aplikacja 3D, która ma zostać zintegrowana z systemem Ultimaker Cura. Oprogramowanie do krojenia zostało już zaimplementowane w oprogramowaniu Siemens NX i SolidWorks, dzięki czemu przepływ pracy pomiędzy systemami CAD i PLM przebiega płynnie.

Dzięki nowej aplikacji HP 3D, użytkownicy Ultimaker Cura będą mogli bezproblemowo przekształcać skany 3D w modele drukowalne 3D. Poza integracją slicer’a, HP współpracuje również z dostawcami oprogramowania w celu opracowania kompleksowych rozwiązań produkcyjnych dla drukowanych części 3D.

Autor: Milena Piskorz

Źródło: Ultimaker, 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.