Trzech młodych wynalazców zmienia świat. Za pomocą druku 3D!

Trzech młodych wynalazców zmienia świat. Za pomocą druku 3D!

Trzy osoby – różni ich wiek, doświadczenie a także sposobów myślenia. Łączy natomiast jedno – chęć zmiany świata za pomocą technologii 3D. Dzisiaj zaprezentujemy ich sylwetki.

Jordan Reeves – lat 11

Ta młoda dziewczyna urodziła się z pewną wadą (jej lewa ręka nie jest w pełni wykształcona). Ta, wydawać by się mogło istotna wada, zmotywowała ją do stworzenia niezwykłego urządzenia – nakładki na rękę pozwalającej strzelać kolorowym brokatem. Swoje dzieło nazwała „Project Unicorn”, czyli „Projekt Jednorożec”. A po co to wszystko? Jordan pragnęła pokazać, że projektować i tworzyć obiekty 3D może każdy – nawet najmłodsi.

Jordan Reeves – lat 11

Jakob Sperry – lat 15

Ten nastolatek od zawsze lubił budować (nawet jeszcze, gdy nie znał technologii 3D). Jednak prawdziwe pole do popisu i możliwość wykorzystania pełni jego umiejętności dał druk 3D. Jakob z myślą o ludziach takich jak on (cierpiących na ADHD) stworzył specjalną zabawkę, która pozwala „czymś się zająć”, jednocześnie kojąc nerwy.

Jakob Sperry – lat 15

Alexis Lewis – lat 17

Najstarsza, ale z pewnością nie najgorsza z tego trójki. Ta dziewczyna wpadła na genialny pomysł stworzenia specjalnej maski, pozwalającej oddychać w bardzo trudnych warunkach. Za inspirację posłużyła jej zasłyszana niegdyś historia o matce, która zmuszona była wyrzucić swoje dziecko z drugiego piętra płonącego budynku. Alexis pomyślała, że gdyby owa matka posiadała specjalną maskę umożliwiającą poruszanie się w bardzo zadymionym pomieszczeniu, tak niebezpieczne zachowanie nie byłoby potrzebne. Stworzyła więc maskę chroniącą płuca.

Szkło drukowane w 3D hitem Milan Design Weeku 2017 4

Godni podziwu

Jak zauważyliście, dla tych młodych wynalazców słowo „wymówka” nie istnieje. Pomimo swoich przypadłości, dzielnie idą przez życie, nie zwracając uwagi na przeszkody. Jednocześnie tworzą rzeczy, które mogą pomóc innym.

Druk 3D naprawdę działa cuda :).

Źródło: popsci.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Trzech młodych wynalazców zmienia świat. Za pomocą druku 3D!

Komentowanie jest wyłączone.