To urządzenie za 99$ zmieni Twój telefon w drukarkę 3D

To urządzenie za 99$ zmieni Twój telefon w drukarkę 3D

Drukarki 3D być może nie należą do najtańszych urządzeń, ale firma o nazwie OLO stworzyła coś co sprawi, że są jeszcze bardziej przystępne. To małe pudełeczko drukuje 3D ze światłoutwardzalnej żywicy. Aby w pełni działać, potrzebuje twojego telefonu.

Światłem emitowanym z ekranu telefonu komórkowego (smartphona) możemy wydrukować wszystko, co zmieści się na jego ekranie. Czyli spokojnie zmieści się na nim niebieski królik. Jest to pierwsza drukarka 3D, oparta na telefonie komórkowym.

Technologia ta wcześniej używana w drukarkach 3D DLP, teraz doczekała się wersji mini za pośrednictwem zbiórki na portalu Kickstarter

Pomysł na tą malutką drukarkę 3D przedstawiony został podczas MakerFaire w Nowym Jorku, gdzie OLO otrzymała  Editor’s Choice Award.

Zobacz również: Intel RealSense 3D w smartfonie?

OLO zostało stworzone przez Solido3D, włoską firmę projektową realizującą nietypowe zlecenia dla wielu międzynarodowych marek takich Coca Cola, Zaha Hadid, czy Champions League.

To urządzenie za 99$ zmieni Twój telefon z drukarkę 3D crowdfunding DLP gadzet Kickstarter żywica

OLO można wziąć właściwie wszędzie. Prawdziwie kompaktowa i lekka, ​​zmieści się w każdej torbie lub plecaku. Można ją nawet zabrać w podróż w tym na pokład samolotu!

Ta mała drukarka 3D drukuje za pomocą specjalnych żywic Daylight Resins. Żywice dostarczane będą w małych pojemnikach, tak, by całość była wygodna w transporcie. Urządzenie ma oferować jakość w osi Z na poziomie 0.036 mm i pracować bezgłośnie. Całą listę właściwości można zobaczyć na stronie Kickstarter projektu OLO.

Oprogramowanie telefonu będzie służyć i wydrukom 3D  i wymianie modeli za pomocą social media. Przy współpracy z oprogramowaniem takim jak Autodesk 123D Catch ( w wersji na telefon) będziemy mieć w kieszeni i skaner i drukarkę 3D. Dlatego jej twórcy twierdzą, że będzie to swojego rodzaju”game changer”, zmieniający reguły gry na rynku druku 3D.

To urządzenie za 99$ zmieni Twój telefon z drukarkę 3D crowdfunding DLP gadzet Kickstarter żywica 1

OLO współpracuje ze smartfonami o niemal dowolnej wielkości i marce. Nawet z dużymi, 5,5-calowymi wyświetlaczami, takimi jak iPhone 6S lub Galaxy A7. Twórcy wyszli za założenia, że skoro na świecie istnieje ponad 2,2 mld użytkowników smartfonów, to takie urządzenie znajdzie odbiorców. Cóż, pozostaje tylko trzymać kciuki za pełne powodzenie projektu.Pasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.