TinyBoy – drukarka małych twórców

TinyBoy – drukarka małych twórców

Po opisywanych wcześniej przeze mnie małych drukarkach 3D: Lewihe Play i Freaks3D przyszła pora na przyjrzenie się najnowszemu i zarazem chyba najbardziej kompaktowemu urządzeniu, jakim jest drukarka TinyBoy. Wszystkie te drukarki mają cechować podobne rozmiary, walory użytkowe, a przede wszystkim relatywnie niska cena. Spójna jest również grupa docelowa do której adresowane są wymienione urządzenia. Są to oczywiście najmłodsi adepci drukowania w trzech wymiarach, czyli dzieci. Producenci stawiają na rewolucję w szkołach i umożliwienie dzieciom uczenia się i zabawy poprzez pracę z drukarkami 3D. Czy pomysł się przyjmie? Zapewne tak, choć w polskich szkołach w których na długie lata „okopały” się komputery z Windows 95 i tak na prawdę dopiero niedawno odeszły do lamusa, drukarkowa rewolucja przyjdzie z opóźnieniem.

Drukarki TinyBoy

http://www.tinyboy.net/wp-content/uploads/2015/04/DSC_0225.jpg

Maksymalny rozmiar drukowanych przedmiotów wynosi 8cm x8cm x 8cm. To mniej niż w większości  innych, dostępnych na rynku drukarek, jednak producenci zapewniają, że do produkcji małych zabawek, figurek, które najbardziej zainteresują dzieci, takie wymiary będą wystarczające. Dzięki swym niewielkim rozmiarom, TinyBoy bardzo łatwo da się przenosić z miejsca na miejsce. Umożliwi to uczniom korzystanie z drukarki na różnych zajęciach, w różnych salach lekcyjnych.

Zajęcia z użyciem TinyBoy

http://www.tinyboy3dp.net/wp-content/uploads/2015/04/10842086_10153478403128146_4797078512599467819_o-1.jpg

Niewielkie rozmiary przekładają się na prosty wygląd drukarki. Wymuszony został klasyczny kształt obudowy, która dla minimalizacji kosztów wykonana została z paneli akrylowych. Do montażu wykorzystuje się metalowe śruby. Aby zmontować własną drukarkę nie potrzeba nic więcej oprócz śrubokrętu. Koszt materiałów potrzebnych do jej zbudowania ma oscylować w granicach 200$ (700zł). Zaletą wykorzystania akrylu jest jego podatność na obróbkę laserową. Jeśli wejdziemy w posiadanie kosztującego ok 400$ urządzenia do laserowego wycinania jesteśmy w stanie przygotować wszystkie panele drukarki w mniej niż godzinę. Daje to możliwość samodzielnego poszerzania palety drukarek.

plany paneli drukarki

http://www.3ders.org/images/tinyboy-3d-printer-3.jpg

Specyfikacja:

  • Pole druku: 8cm x 8cm x 8cm
  • Wymiary urządzenia: 15cmx15cmx22cm
  • 1.75mm filament / 0.4mm – rozmiar głowicy

Twórcy projektu chcą, by dzięki prostej budowie każde dziecko potrafiło samodzielnie taką drukarkę złożyć. Mają oni zostać w tej dziedzinie swego rodzaju ekspertami i pokazywać innym dzieciom, ale także swoim rodzinom jak z drukarki korzystać i jak ją od podstaw stworzyć. Takim sposobem, chcą popularyzować druk 3D.

Róża - TinyBoy

Źródła:

http://www.tinyboy.net/

http://www.3ders.org/

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Krzysztof SusStudent Analityki Społecznej na łódzkim wydziale ekonomiczno-socjologicznym z zamiłowaniem do motoryzacji, lotnictwa i nowoczesnych technologii. Eksplorator hiszpańskiego rynku 3D w Rabbit Form.


2 thoughts on “TinyBoy – drukarka małych twórców

Komentowanie jest wyłączone.