Ten model statku Millenium Falcon z Gwiezdnych Wojen drukował się 10 dni. Efekt jest imponujący

Ten model statku Millenium Falcon z Gwiezdnych Wojen drukował się 10 dni. Efekt jest imponujący

Jeden z użytkowników portalu Thingiverse wydrukował trójwymiarowy, gigantyczny statek kosmiczny Millennium Falcon z filmu „Gwiezdne Wojny” w jednym kawałku. Model ikonicznego statku kosmicznego o wymiarach 500 x 170 x 700 mm waży 3 kg , zaś jego wydrukowanie trwało 10 dni.

Kiedy pewien użytkownik Thingiverse pierwszy raz opublikował swój – niezbyt fortunnie – zatytułowany model „fillenium malcon” w 2015 r., z pewnością nie przewidział, że ten darmowy model do druku 3D z kultowego Star Wars , zdobędzie ponad 15 000 „polubień” i zostanie zbudowany przez ponad 600 fanów. Prawdopodobnie nigdy też nie przypuszczał, że jeden z tych twórców, spróbuje zwiększyć wydruk 3D Millennium Falcon o masywne 370 procent.

Odtworzenie tego wydruku trwało 10 dni, zużywając przy tym 3 kilogramy filamentu. Co godne podziwu- ten fan Gwiezdnych Wojen wytrwale pracował nad trójwymiarowym modelem, mimo że trzykrotnie mu nie wyszedł (i zużył przy tym 1 kilogram plastiku). Czwarta próba jednak poszła całkiem dobrze. Mimo momentu niepewności, w którym silnik ekstrudera przestał działać, stonecoldfx zdołał uratować pracę, edytując plik Gcode i wznowić drukowanie dokładnie we właściwym miejscu.

Jeśli i Wy chcielibyście sobie wydrukować model 3D statku Millennium Falcon, możecie go znaleźć tutaj: Pobierz

Jeśli natomiast wcale nie macie takiego zamiaru, zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu na YouTube, jak przebiegał proces druku tego imponującego modelu:

Autor: Milena Piskorz

Źródło: 3ders.org, ThingiverseNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.