Tego jeszcze nie było! Połączenie druku 3D i technologii VR

Tego jeszcze nie było! Połączenie druku 3D i technologii VR

Już od dawna chcieliście rozpocząć zabawę z drukiem 3D, jednak przerażała Was perspektywa projektowania przedmiotów w skomplikowanych programach? No cóż, może to zniechęcić wiele osób. Mamy dobrą wiadomość, oto najnowszy wynalazek pozwalający wygodnie, a przede wszystkim w prosty sposób projektować przedmioty w 3D.

3D + VR = dobra zabawa

Ta niezwykła innowacja w projektowaniu polega na połączeniu tradycyjnego kreatora 3D oraz technologii wirtualnej rzeczywistości. Dzięki zastosowaniu specjalnych gogli VR oraz zestawu kontrolerów (podobnych do tych stosowanych w konsoli Nintendo Wii), praktycznie każdy może projektować obiekty 3D.

Zobacz: Komputer na plecach. Poznaj futurystyczny MSI VR One

Rysunek to czasami za mało

Projekt ten powstał w głównie z myślą o architektach (np. twórcach konceptów motoryzacyjnych czy architektonicznych) oraz innych artystach pracujących w branżach kreatywnych. Zwykły płaski rysunek nie zawsze oddaje całe piękno projektu i nie zawsze pozwala w pełni go „poczuć”. Dzięki zastosowaniu nowych technologii, od teraz autorzy wszelkiego rodzaju projektów mogą praktycznie „obcować” ze swoimi dziełami, bezpośrednio dopracowując każdy, nawet najmniejszy detal.

Jesteście ciekawi, jak to wygląda?

Jak widać, poza oczywistą wygodą, jaką daje to rozwiązanie, nieodzowna jest również świetna zabawa. Projektowanie 3D za pomocą kontrolerów rodem z gier telewizyjnych? Jesteś jak najbardziej na tak :)!

Źródło: gravitysketch.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Tego jeszcze nie było! Połączenie druku 3D i technologii VR

Komentowanie jest wyłączone.