Te krzesła drukowane 3D, projektu m.in. Zaha Hadid Architects, będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018

Te krzesła drukowane 3D, projektu m.in. Zaha Hadid Architects, będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018

Salone del Mobile to największe targi mebli, designu i wyposażenia wnętrz, które co roku odbywają się w Mediolanie. Podczas nadchodzącej edycji, odbywającej się w dniach 17-22 kwietnia, odwiedzający będą mogli zobaczyć serię innowacyjnych, wydrukowanych 3D krzeseł projektu Zaha Hadid Architects.

Krzesła są prezentowane przez hiszpańską grupę projektową Nagami i zostały zaprojektowane we współpracy z wieloma uznanymi projektantami i pracowniami projektowymi, w tym Zaha Hadid Architects.

Projekt zatytułowany „Brave New World: przemyślany projekt i wielkoskalowy, zautomatyzowany druk 3D”, obejmuje cztery awangardowe projekty krzeseł: „Rise” i „Bow” autorstwa Zaha Hadid Architects, „Robotica TM” Rossa Lovegrove’a, i „Obieraczka” Daniela Widriga. Co mają ze sobą wspólnego? Wszystkie są drukowane w 3D.

Te krzesła drukowane 3D, projektu m.in. Zaha Hadid Architects, będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018 design druk 3D w architekturze meble 3d Milan Design Week Nagami Salone del Mobile Zaha Hadid Zaha Hadid Architects

„Rise” i „Bow” zostały wydrukowane w 3D przy użyciu biodegradowalnego materiału – PLA. Oba projekty są zoptymalizowane pod kątem funkcji i przywołują na myśl strukturę kwitnącą, jednocześnie integrując kolor i kształt w ciekawy i innowacyjny sposób. Innymi słowy, nie są to typowe krzesła do jadalni.

Zaha Hadid Architects, firma założona przez zmarłą w 2016 roku Zahę Hadid, od dawna bada wykorzystanie druku 3D do projektowania wnętrz i mebli. Na przykład podczas zeszłorocznego Milan Design Week, firma ta zaprezentowała swoją imponującą trójwymiarową strukturę „Thallus”, a także stworzyła trójwymiarowe „krzesło Zaha Hadid”.

Te krzesła drukowane 3D, projektu m.in. Zaha Hadid Architects, będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018 design druk 3D w architekturze meble 3d Milan Design Week Nagami Salone del Mobile Zaha Hadid Zaha Hadid Architects 1

„Robotica TM” Rossa Lovegrove’a jest wielofunkcyjnym stołkiem z matematycznie inspirowaną strukturą. Stół wydrukowany w 3D również czerpie z natury w swoim projekcie, dzięki czemu łączy botanikę i robotykę w wyjątkowy i stylowy sposób. Ponieważ stołek zawiera żaroodporne wkładki silikonowe w swoim siedzisku, może być również używany jako stół na którym można kłaść gorące dania i nie tylko.

Te krzesła drukowane 3D, projektu m.in. Zaha Hadid Architects, będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018 design druk 3D w architekturze meble 3d Milan Design Week Nagami Salone del Mobile Zaha Hadid Zaha Hadid Architects 2

Ostatnie krzesło, „Obieraczka”, jest wyraźnie mniej kolorowe niż pozostałe, ale jest równie uderzające. Zaprojektowane przez Daniela Widriga (który również współpracował przy projekcie Stratasysa The New Ancient), krzesło składa się z powłokowej struktury na bazie PLA. Przy ścianach o grubości zaledwie 7 mm, wydrukowanie krzesła podobno zajęło tylko kilka godzin. Jak mówi projektant, krzesło wydrukowane w 3D nie tylko bierze pod uwagę kształt człowieka, ale także ramię robota, które je buduje.

Te krzesła drukowane 3D, projektu m.in. Zaha Hadid Architects, będzie można zobaczyć podczas Milan Design Week 2018 design druk 3D w architekturze meble 3d Milan Design Week Nagami Salone del Mobile Zaha Hadid Zaha Hadid Architects 3

Wszystkie powyższe modele 3D zostaną zaprezentowane przez Nagami w dzielnicy Brera Design District w Mediolanie.

„Projektujemy produkty, które do tej pory tylko czekały na właściwą technologię” – powiedział Manuel Jimenez García, Miki Jimenez García i Ignacio Viguera Ochoa, założyciele Nagami.

Autor: Milena Piskorz

Źródło: 3ders.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.