Targi Sztuka Wyboru i druk 3D w OFF Piotrkowska Center

Targi Sztuka Wyboru i druk 3D w OFF Piotrkowska Center

Przed nami II edycja wydarzenia pt. „Sztuka Wyboru”, która odbędzie się na OFF Piotrkowska Center w dniach 10-12.04.2015. Przez 2 dni ta flagowa atrakcja Łodzi zamieni się w największą strefę polskiego designu. O tym jakie atrakcje przygotowali Organizatorzy i dlaczego warto się tam pojawić, dowiecie się z niniejszego artykułu.

Na gości czeka ponad 1000 metrów kwadratowych przestrzeni wypełnionej szeroką gamą produktów. Pojawią się w niej projektanci i producenci: mebli, lamp, ceramiki, akcesoriów, plakatów, wydawnictwa książkowe dla dzieci oraz twórcy oryginalnych zabawek. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem firm i marek odzieżowych, także dla nich powstanie modowa strefa. Aby przyłączyć się do uczestników wydarzenia wystarczy zgłosić się mailowo: instytut@esedi.pl.

Sztuka Wyboru to nie tylko ogromna przestrzeń showroomu, ale także wystawy i specjalne strefy. Pierwszego dnia odbędzie się wernisaż wystawy reKREakCJA, studentów Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Będzie to zbiór prac konkursowych, dyplomowych licencjackich i magisterskich reprezentatywnych przez Wydział kierunków studiów w zakresie wzornictwa oraz architektury wnętrz. Na prezentowane projekty składają się prototypy, czyli projekty, które bardzo niewiele dzieli od zaistnienia na rynku. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że kontakt z szerszym gronem odbiorców pozwoli na wypromowanie choćby niektórych z nich oraz szersze rozpropagowanie idei dobrego projektowania.

Dla wszystkich, którzy myślą o zaistnieniu w świecie designu i mają ciekawe pomysły, czeka „13 m2” czyli Imagination is everything Startup. To event skierowany do designerów, innowatorów, majsterkowiczów i wizjonerów. Powinien wziąć w nim udział każdy kto chce, by życie w miejskiej dżungli na kilkunastu metrach kwadratowych stawało się barwniejsze. Przez 52 godziny od południa w piątek do godz. 16 w niedziele uczestnicy będą tworzyć kreatywne rozwiązania mające zastosowanie w przestrzeni domowej. W pracach nad pomysłami, ich urynkowieniem i sposobami promocji będą uczestnikom towarzyszyć mentorzy z wielu dziedzin. Zaproszeni zostali specjaliści od designu, inżynierii, biznesu, marketingu, finansów.

Wśród mentorów pojawi się także Rabbit Form- wraz z uczestnikami będziemy prototypować pomysły przy pomocy druku 3D i wspierać ich w procesie projektowania. Uczestnicy mogą liczyć także na udział w warsztacie, który będzie poświęcony technologii druku 3D. Wszyscy eksperci będą towarzyszyć zespołom biorącym udział w imprezie przez cały czas jej trwania. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone stażem w DaWanda, Magazynie Brief, Futu i Usta.

Wśród Partnerów wydarzenia są: Microsoft, DaWanda, OPG Property Professionals, John Lemon, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Brief.pl, Ładne Halo oraz Rabbit Form.

Patronat medialny objęły także: Pakamera.pl, urzadzamy.pl, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej STGU, mamstartup.pl, BUSINESSWOMAN.LIFE, Fabryczn In. Radio Eska, Radio Zet Gold, Toto Design, Purpose Magazin, Futu.pl, miasto dzieci.pl, Gazeta Wyborcza, Palapa, Kalejdoskop, Fashion Biznes, Startup Magazine, TVP Łódź, zwyklezycie.pl, plasterlodzki.pl, krajobrazmiejski.pl, Honorowy Patronat Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Honorowy Patronat Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Źródło: na podstawie materiałów prasowych Organizatora.

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D.

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.