Tancerka 3D w klipie utworu od Chemical Brothers

Tancerka 3D w klipie utworu od Chemical Brothers

Z początkiem bieżącego roku miała miejsce niezwykła premiera videoklipu od Chemical Brothers. Ekipa pracująca przy teledysku musiała się wysilić, aby uzyskać tak powalający efekt. A zresztą, zobaczcie sami.

Od kiedy zajmujemy się muzyką? Prostuję – nie, Rabbit Form nie zmienił branży. 

Klip na bardzo wysokim poziomie
Zrealizowany z wielkim rozmachem, przy użyciu zaawansowanych efektów wizualnych. Podczas oglądania klipu można podziwiać, jak poszczególne elementy ciała tancerki są kolejno zamieniane w plastik. The Mill (grupa twórców projektu) podczas swojej pracy inspirowała się strukturami komórkowymi. Pragnęli oni połączyć struktury mechaniczne z organicznymi tak, aby stworzyć swego rodzaju plastikowego cyborga 3D.

Ciężka praca, ale efekt był tego wart
Nagrania trwały 3 dni. Cały film trwający 4.5 minuty został nakręcony w jednym ujęciu, na które złożyło się blisko 7 tysięcy klatek. Jednak, aby otrzymać ostateczny efekt 3D przemiany człowieka w cyborga, ekipę czekało jeszcze wiele pracy. Wyobraźcie sobie, że każda z klatek musiała zostać „obrobiona” komputerowo. Wymagało to wielkiego poświęcenia i cierpliwości zarówno głównej aktorki (tancerki), jak i całego zespołu. Było warto – trzeba przyznać, że finalna wersja klipu powala na kolana.

Co do powiedzenia o swoim dziele ma ekipa pracująca przy videoklipie Chemical Brothers?
„Nasz zespół musiał dopasować elementy 3D do nawet najmniejszego ruchu Sonoya’i (tancerki) wykonanego w każdej z 6798 klatek. Jak tego dokonaliśmy? Cierpliwość, dużo cierpliwości.”
Musieli oni poświęcić ogromną uwagę naturalności i lekkości tańca. Tak, aby ruchy wstawionych komputerowo elementów 3D w jak największym stopniu odpowiadały tym wykonywanym przez tancerkę.

A czy Wy już widzieliście to dzieło? Nie? Wraz z Chemical Brothers zapraszam więc na seans :

Teledysk spotkał się ze świetnym odbiorem
Na dzień dzisiejszych na portalu Youtube zobaczyło go już blisko 9 milionów osób, wystawiając przy tym prawie 65 tysięcy pozytywnych recenzji.
Źródło:3ders.orgProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)