Szybka droga do sukcesu z HYPERLOOP

Szybka droga do sukcesu z HYPERLOOP

Zespół HyperPoland prowadzi właśnie bardzo ambitną i skuteczną kampanię Crowdfundingową. Celem kampanii jest zebranie środków na projekt budowy prototypu nowego środka transportu jakim jest Hyperloop. Grupa Polaków zakwalifikowała się do wąskiego grona specjalistów w konkursie ogłoszonym przez miliardera Elona Musk.

W czerwcu 2015 roku Elon Musk ( firma SpaceX ) ogłosił konkurs na projekt Hyperloop Pod Competition. Do konkursu zgłosiło się 1200 drużyn z całego świata w tym 2 z Polski. Jeden z polskich zespołów zakwalifikował się do grona 300 drużyn, które przeszły do kolejnego etapu. Obecnie w projekt zaangażowało się już 25 osób z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz firm projektowych.

Hyperloop to zupełnie nowy środek transportu, oferujący superszybkie przemieszczanie się w kapsułach wewnątrz rur. Aby to zobrazować, tytuł akcji brzmi „W 35 MINUT Z GDAŃSKA DO KRAKOWA”.

Kampania Crowdfundingowa błyskawicznie zebrała pierwsze 20 000 złotych (czyli połowę kwoty) w  2 dni. Pieniądze z akcji przeznaczone mają być na model w skali 1:24, wydrukowany na drukarce 3D. 

Wykonany zostanie bardzo dokładny model pojazdu na drukarce 3D w technologii proszkowej .

Jeśli pomysł zbierze 150 000 zł, autorzy obiecują:

Wykonamy makietę do której będzie można wsiąść i poczuć się jak w prawdziwym Hyperloop’ie. Model posłuży do przetestowania ergonomii wnętrza.

Projekt można wesprzeć na OdpalProjekt.pl.

Projektem kieruje warszawski startup Carbon Workshop, zaś nadzór naukowy nad nim sprawuje prof. Janusz Piechna z Politechniki Warszawskiej.

Zaangażowani w projekt: Studio Creativity.pl, Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów – SKAP, Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych – PIRM , Janusz Kaniewski Design, Renau Software.

Przyłączam się do apelu: Zbudujmy Hyperloop’a w Polsce!

Przeczytaj równiż: Studenci Politechniki Łódzkiej w finale konkursu Hyperloop. HyperLodz Team jedzie powalczyć do USA!

Autor: Łukasz BrandtPasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.


One thought on “Szybka droga do sukcesu z HYPERLOOP

Komentowanie jest wyłączone.