Symbioza elektryczna domu i samochodu

Symbioza elektryczna domu i samochodu

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, żeby stać się niezależnym od sieci elektrycznej? Dzięki pracy umysłów architektonicznych technologia druku 3D może kiedyś Ci w tym pomóc. Energia jest zużywana przez nas co dzień, zarówno jak jeździmy samochodem i w naszych mieszkaniach. Historycznie rzec biorąc, te dwa strumienie energii istnieją niezależnie – aż do dziś.

 

Firmy architektoniczne Skidmore, Owings and Merrill, US Department of Oak Ridge National Laboratory Energy oraz Szkoła Architektury i Wzornictwa na Uniwersytecie w Tennessee połączyły siły, aby zaprojektować jedną z największych  drukowanych 3D struktur, jakie kiedykolwiek stworzono – AMIE 1.0. W styczniu zadebiutowała na NAHB – Międzynarodowych Targach Budownictwa w  Las Vegas. Więc co jest w niej takiego niezwykłego?

Symbioza elektryczna domu i samochodu design druk 3D druk 3d w budownictwie drukowane samochody niesamowity druk 3D projektowanie 2Projekt został opracowany jako prototyp, którego celem jest wspieranie nowych sposobów myślenia o wytwarzaniu , magazynowaniu i wykorzystaniu energii elektrycznej.

Zobacz również: Turbulent, czyli prąd z drukarki 3D

AMIE ([clickandtweet handle=”” hashtag=”3dprinting” related=”RabbitForm” layout=”” position=””]Additive Manufacturing Integreted Energy[/clickandtweet]) to trwały, wydrukowany 3D dom i samochód, które generują i dzielą elektryczność za pośrednictwem systemu bezprzewodowego. Pad ładowania włącza się poprzez zaparkowanie pojazdem na nim. Napęd przekazywany jest poprzez pola elektromagnetyczne, a następnie wychwytywany i rozpraszany przez urządzenia odbierające.

Symbioza elektryczna domu i samochodu design druk 3D druk 3d w budownictwie drukowane samochody niesamowity druk 3D projektowanie 1

 

Dom drukowany w technologii druku przestrzennego, który wygląda trochę jak szkielet przyczepy przepuszczającej powietrze – biały i rurowy z otworami po bokach- wyposażony jest w światła, zawory, kuchenkę i lodówkę, które są zasilane przez baterie słoneczne.

Zobacz również: Drukarka 3D buduje wille w Chinach

Sama konstrukcja mierzy 11.6 metrów długości 3,7 metrów wysokości i szerokości. Składa się z drukowanych 3D ścian, które oprócz pełnienia funkcji przegrody , zapewniają strukturalne wsparcie, izolację i ochronę przed wilgocią.

Zintegrowane z dachem, elastyczne panele fotowoltaiczne pracują w tandemie z generatorem gazu ziemnego z napędem znajdującym się  w pojeździe w celu dostarczania energii i do oświetlenia wnętrza i centralnie usytuowanej małej kuchni. Gdy urządzenia są wyłączone, energia elektryczna przechowywana jest w akumulatorze umieszczonym w domu. SUV  czyli auto również posiada baterię i generator, który działa na benzynę. W nocy lub w pochmurny dzień, struktura może pobierać energię z baterii.

Zobacz również: The Blade Supercar – drukowane auto szybsze niż Mc Laren

Symbioza elektryczna domu i samochodu

Idea zrównoważonego rozwoju byłą myślą przewodnią projektu. Pokazuje potencjał przyszłości czystej energii  dla szybkiej urbanizacji świata poprzez wykorzystanie dwukierunkowej technologii bezprzewodowej energii oraz materiałów o wysokiej wydajności, w celu uzyskania niezależności od sieci energetycznej w godzinach szczytowego zapotrzebowania. Struktura  bada potencjał kondensowania wielu funkcji w zintegrowanych powłokach tworzących system ścian.

Zobacz również: Fasada Europe Building w Holandii –prestiżowy i biodegradowalny wydruk 3D

 

Projekt to świetlana przyszłość dla zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich. Mógłby doprowadzić do zmniejszenia ilości odpadów i budowy budynków, które mogą być poddane recyklingowi i przedrukowaniu w nowe formy i zastosowania. Kto wie, może niedługo takie rozwiązania wkroczą do powszechnego użytku?