Studenci Politechniki Łódzkiej w finale konkursu Hyperloop. HyperLodz Team jedzie powalczyć do USA!

Studenci Politechniki Łódzkiej w finale konkursu Hyperloop. HyperLodz Team jedzie powalczyć do USA!

Zaledwie przed kilkoma dniami pisaliśmy o konkursie zorganizowanym przez samego Elona Musk ( dla niewtajemniczonych – przedsiębiorca i filantrop, założyciel firm PayPal, SpaceX i Tesla Motors). Dotyczył on skonstruowania prototypu innowacyjnego środka transportu pod nazwą Hyperloop. Wspominaliśmy wówczas, że do konkursu zgłosiło się aż 1200 drużyn z całego świata w tym 2 z Polski.  Drużyna z Politechniki Łódzkiej, działająca pod nazwą HyperLodz Team, osiągnęła niebywały sukces – stworzony przez nich projekt kapsuły zakwalifikował się do ścisłego grona finalistów. Ekipa wyjeżdża na kolejny etap rozpoczynający się 29 stycznia w USA.

W 2013 roku Elon Musk, szef firmy SpaceX (przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego), opublikował zarys koncepcji stworzenia innowacyjnego środka transportu polegającego na kapsule pasażerskiej, przemieszczającej się w specjalnej tubie z prędkością bliską prędkości dźwięku. Pod koniec sierpnia 2015, SpaceX ogłosił konkurs na szczegółowy plan konstrukcji i design całego systemu.  

Studenci Politechniki Łódzkiej także postanowili zmierzyć się z niełatwym zadaniem i wzięli udział w konkursie. W zasadzie już można mówić o ogromnym sukcesie, ponieważ stworzony przez nich projekt kapsuły (od konstrukcji, przez napęd, aerodynamikę po kompleksowe systemy bezpieczeństwa) przeszedł do ścisłego finału. Jeszcze pod koniec tego miesiąca, studenci wyjadą na kolejny etap do Teksasu.

Aby zebrać niezbędne fundusze związane z podróżą do USA na kolejny etap konkursu wystartowali z kampanią na portalu PolakPotrafi. Okazało się, że z potrzebnych 12,000 PLN na realizację marzeń zebrali aż… 31.697,00 PLN! Kampania kończy się 20 stycznia ok. godziny 20, zatem istnieje jeszcze spore prawdopodobieństwo, że suma ta może się powiększyć.

HyperLodz Team Elon Musk HyperLodz Hyperloop Politechnika Łódźka Space X

Studenci już poinformowali swoich sympatyków, że wszelkie dodatkowe fundusze, które zostaną wpłacone, planują przeznaczyć na stworzenie stowarzyszenia, którego celem będzie pomoc młodym ludziom przy podobnych projektach.

Sami włożyliśmy wiele trudu i czasu, aby zebrać całą niezbędną wiedzę i uważamy, że jest to najlepszy sposób, w jaki możemy się odpłacić za tak wspaniałą pomoc jaką otrzymaliśmy. Chcemy przekazać dalej nasze doświadczenie i zarazić innych entuzjazmem. Gdy już raz pokazaliśmy ludziom, że się da, mamy nadzieję, że pojawi się więcej drużyn chcących brać udział w tak ambitnych przedsięwzięciach i naszym celem będzie im w tym pomóc. Dlatego oficjalnie oświadczamy, że od tego momentu wszelkie dodatkowe wpłaty przeznaczane będą na rozwój stowarzyszenia.
Pokażmy innym krajom, że Polak Potrafi!

Jako oficjalny partner HyperLodz Team gorąco wspieramy i kibicujemy łodzianom. Bardzo się cieszymy, że są tak wybitnie zdolni, młodzi ludzie. Na pewno jeszcze o nich usłyszycie na łamach Rabbit Form!

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “Studenci Politechniki Łódzkiej w finale konkursu Hyperloop. HyperLodz Team jedzie powalczyć do USA!

Komentowanie jest wyłączone.