Star Wars: nowy bohater skradnie wam serca i 700 zł

Star Wars: nowy bohater skradnie wam serca i 700 zł

Postanowiliśmy być szybsi niż rodzime dyskonty i już teraz, a nie dopiero 2 listopada, zaproponować wam iście bożonarodzeniowy temat. Prezenty! Oto BB-8, czyli coś, o czym marzyć będzie każdy szanujący się fan Star Wars. Jeśli macie takiego wśród najbliższych, szykujcie portfele Drodzy Mikołajowie.

Tegoroczne święto miłośników Star Wars odbędzie się 18 grudnia. To właśnie tę datę wybrano bowiem na dzień polskiej premiery najnowszej odsłony najsławniejszej gwiezdnej sagi na świecie. Naród ruszy do kin, a jednym z bohaterów, który ukaże się jego oczom, będzie on – BB-8, czyli należący do Poe Damerona astromechaniczny droid. A wszyscy ci, których urzeknie on do tego stopnia, że natychmiast zamarzą o jego posiadaniu, będą mogli te marzenia zrealizować.

BB-8 oferuje użytkownikom parę interesujących bajerów
Pomoże im w tym firma Sphero, która we współpracy z Disneyem powołała do życia zabawkę będącą miniaturową wersją bohatera z wielkiego ekranu.

BB-8 urzeka już na etapie…opakowania. Droid zapakowany jest w porządne kartonowe pudełko, wyglądem przypominające kontener do transportu. Po wypakowaniu go, jedyne co musimy zrobić, to odbezpieczyć magnesy łączące obie sfery jego „ciała” i zainstalować aplikację mobilną, która steruje robocikiem.

BB-8 - bohater Star Wars w pudełku
Potem pozostaje nam tylko zabawa, a tej – trzeba przyznać – jest całkiem sporo, ponieważ zabawka ma kilka naprawdę interesujących bajerów. Warto tu wspomnieć chociażby o sterowaniu komendami głosowymi, czy też trybie „Patrol”, podczas którego droid porusza się po wybranym obszarze, a my możemy śledzić jego ruchy w aplikacji.

Ciekawostką jest to, że mały bohater Star Wars nie ma wbudowanych sensorów, a mimo to ta sprytna bestia jest w stanie zapamiętać układ otoczenia po którym już raz się poruszał tak, aby móc uniknąć kolizji podczas patrolowania. Dodatkowo droid umie poruszać głową w gestach aprobaty i niezadowolenia, a także zawadiacko odwracać głowę w kierunku właściciela, oczekując jakby na kolejne zadania.

Jestem przekonany, że pomimo dość wysokiej ceny (ma kosztować 699 PLN) robot stanie się hitem nie tylko wśród oddanych fanów Star Wars, ale także pośród tych, którzy cenią sobie połączenie nowych technologii z przednią zabawą. BB-8 miał być dostępny na polskim rynku w połowie września. Mamy już jednak październik, a on ciągle każe na siebie czekać. Niecierpliwi mogą go zamówić wprost ze strony producenta. Koszt 199$ wraz z przesyłką.

Źródło: www.polygon.com

Autor: Maciej Combrzyński-Nogala
2 thoughts on “Star Wars: nowy bohater skradnie wam serca i 700 zł

Komentowanie jest wyłączone.