Sposób na prezesa, czyli rzecz o tym, jak przechytrzyliśmy naszego królika za pomocą drukarki 3D :)

Sposób na prezesa, czyli rzecz o tym, jak przechytrzyliśmy naszego królika za pomocą drukarki 3D :)

Zapewne każdy posiadacz domowego pupila choć raz w życiu musiał stawić czoło nieznośnym zachowaniom swojego zwierzaka. Niezależnie od tego, czy to pies, kot czy też królik, przydają się pewne sprawdzone „patenty” i sposoby radzenia sobie. U nas rzecz tyczy się królika, ściślej mówiąc prezesa Rabbit Form, który daje upust niezadowoleniu przez notoryczne zrzucanie poidełka.

Mocowanie fabryczne poidełka okazało się dla niego pestką, przez co bez problemu za pierwszym machnięciem swojej króliczej łapy zrzucał je na ziemię. Sytuacja powtarzała się na tyle często, że postanowiliśmy go przechytrzyć i rozwiązać problem z pomocą drukarki 3D.
Zaprojektowaliśmy własne mocowanie, które ma dodatkowe ścianki z przodu, uniemożliwiające wychylenie się poidełka. Całość została wydrukowana z PLA w neutralnym kolorze.
Teraz królik może go używać nawet jako worka treningowego a my mamy pewność, że nie pozostanie bez wody przez kilka godzin nieobecności w domu. I on jest zadowolony i my niewątpliwie też :)).
Szczęście i akceptacja widoczne są na jego pyszczku na zdjęciach poniżej :)).
Może i Wy macie pomysł na wykorzystanie drukarek 3D, aby służyły Waszym zwierzakom?
Jeśli tak, podzielcie się z nami pomysłami w komentarzach – być może okażą się pomocne innym! :))
ZADANIE (TZW. CZELENDŻ ;)) : PRZECHYTRZYĆ PREZESA
 
 

    ROZWIĄZANIE: ZAPROJEKTOWANIE I WYDRUKOWANIE MOCOWANIA

 

                 TEST KONSUMENCKI: ZATWIERDZONY. AKCEPTACJA PREZESA

 

 

 

 

UFFF ;))


Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.