Skazano mężczyznę za posiadanie kastetu drukowanego 3D

Skazano mężczyznę za posiadanie kastetu drukowanego 3D

Czterdziestoletni mężczyzna z Wielkiej Brytanii dostał warunkowe zawieszenie wykonania kary za posiadanie drukowanego 3D kastetu.

Adrian Gray (40 l), u którego policja znalazła w płaszczu drukowany 3D kastet twierdzi, że była to jedynie „zabawka”, która rzekomo została wykonana przez jego przyjaciela i miała zostać użyta jako inspiracja do wykonania tatuażu.

Zobacz także: Facebook banuje strony udostępniające pliki do broni drukowanej 3D

Skazano mężczyznę za posiadanie kastetu drukowanego 3D

Zobacz także: Urządzenie oparte na sztucznej inteligencji może identyfikować obiekty z prędkością światła

Mimo tłumaczeń, mężczyzna został oskarżony przez walijską policję o posiadanie broni ofensywnej. Przyznał się również do posiadania niedużej ilości marihuany podczas zatrzymania. Niemniej, został postawiony przed sądem Merthyr Crown Court w sprawie posiadania drukowanego 3D kastetu. Gray dostał trzymiesięczny wyrok pozbawienia wolności, zawieszony na 12 miesięcy. Został także zobowiązany do przepracowania 100 godzin nieodpłatnej pracy i do pokrycia kosztów w wysokości 250 funtów.

Skazano mężczyznę za posiadanie kastetu drukowanego 3D broń drukowane bronie

Po wyroku skazującym Alex Scott, starszy prokurator CPS, powiedział: „To był niezwykły przypadek. Adrian Gray twierdził, że drukowany 3D kastet był tylko zabawką, ponieważ był plastikowy. CPS przedstawił sądowi dowody, w tym samą broń, i pokazał, że może ona spowodować poważne szkody, jeśli zostanie użyta”.

 

Źródło: 3ders.org, newslocker.com

 

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.