Skafander Iron Man’a drukowany 3D w nowym programie „Savage Builds”na kanale Science

Skafander Iron Man’a drukowany 3D w nowym programie „Savage Builds”na kanale Science

Adam Savage, amerykański inżynier i drugi obok Jamiego Hynemana prowadzący program „Pogromcy mitów” na Discovery Channel, otrzymał drukowany 3D skafander Iron Man’a. Został on stworzony na potrzeby nowego programu telewizyjnego „Savage Builds”, który będzie emitowany od 14 czerwca bieżącego roku na kanale Science.

Richard Browning, współzałożyciel firmy Gravity, odpowiedzialnej za skafander Iron Man’a, niestrudzenie pracował nad stworzeniem silników rakietowych, montowanych na ramionach. Pozwalają one poruszać się użytkownikowi nad ziemią i wodą. Browning zademonstrował osiągnięcia zespołu Gravity, bez wysiłku sunąc po parkingu i okolicznych polach, a także udostępniając komercyjną wersję dla odwiedzających galerię handlową Selfridges w Londynie.

Zobacz także: Open Bionics i Hanger Clinic wprowadzają bioniczne ramię „Hero Arm” na amerykański rynek

Zobacz także: Ta patelnia to gratka dla fanów serialu „Gra o Tron”. Zobacz zaskakujący projekt firmy Hilted Cookware!

Po opracowaniu właściwego projektu, zgodnego z oficjalnymi modelami 3D od Marvela, specjaliści wysłali skafander do produkcji w drukarni 3D EOS, znajdującej się w Teksasie. Na jego ostateczną wersję składa się zestaw około 250 pojedynczych części z lekkiego tytanu, drukowanych 3D.

Wygląda to mniej więcej tak:

Skafander Iron Man'a drukowany 3D w nowym programie "Savage Builds" na kanale Science

Wykorzystując swoją nienasyconą ciekawość i niemal niezrównaną pomysłowość jeśli chodzi o testy, Adam Savage skupi się w każdym odcinku (w sumie będzie ich 8) na jednym projekcie. Wśród nich jest wyżej opisany skafander kultowego Iron Man’a. Savage zdecydował się na współpracę ze znanymi ekspertami w swoich dziedzinach oraz przyjaciółmi, którzy z pewnością dostarczą widzom niezapomnianych wrażeń.

 

Źródło: www.3dprintingindustry.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.