Sinterit zaprezentował nową drukarkę 3D w technologii SLS – LISA 2

Sinterit zaprezentował nową drukarkę 3D w technologii SLS – LISA 2

Firma Sinterit, polski producent profesjonalnych i niedrogich drukarek 3D w technologii SLS, zaprezentował najnowszą wersję urządzenia nowej generacji – Lisa 2. Szacuje się, że zamówione przez klientów drukarki, będą gotowe do wysyłki we wrześniu tego roku.

Sinterit jest firmą założoną w 2014 roku z siedzibą w Krakowie, specjalizującą się w tworzeniu drukarek 3D SLS. Misją Sinterit jest udostępnienie zaawansowanych i niedrogich drukarek 3D w technologii SLS (Selective Laser Sintering). Firma koncentruje się na łatwości użycia, wszechstronności i dostępności. Ich wizją jest pionierski proces, w którym nowe technologie, takie jak druk 3D, zrewolucjonizują produkcję. Niedawno Sinterit wypuścił na rynek nowe, desktopowe urządzenie w technologii SLS – Lisa 2, która jest młodszą „siostrą” flagowego i dobrze przyjętego modelu, Lisa 1.

Pierwszą, wyraźnie widoczną cechą modelu Lisa 2 jest powiększone – w stosunku do poprzedniej wersji – pole robocze na poziomie 150 x 200 x 260 mm. Nowe urządzenie, charakteryzujące się oryginalnym wyglądem,  zostało ponadto wzbogacone o komorę azotową, która umożliwia pracę z szeroką gamą materiałów eksploatacyjnych.

Wyraźną ambicją firmy Sinterit jest dostarczanie na rynek maszyn w technologii SLS w przystępnych cenach i wygodnych rozmiarach, skierowanych do mniejszych firm, które chcą wykorzystać druk 3D do prototypowania i produkcji funkcjonalnych części.

Koszt Sinterit Lisa 2 kształtuje się na poziomie 14,900 USD za maszynę lub 17 400 USD za kompleksowy system end-to-end, obejmujący Sinterit Sandblaster i Sieve.

Oprogramowanie Sinterit Studio 2018 jest przyjazne w obsłudze i oferuje funkcje automatyzacji. W tym oprogramowaniu użytkownicy mogą przygotowywać modele 3D a także śledzić i monitorować postępy podczas procesu druku. Wysyłka pierwszych urządzeń do klientów, szacowana jest na wrzesień bieżącego roku.

 

Źródło: sinterit.com; tctmagazine.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.